Starszy wykładowca stanowisko dydaktyczne

Katedra Nauk Ogólnokształcących, Wydział Lotnictwa LAW
Lotnicza Akademia Wojskowa
  • Miejsce: Dęblin
  • Forma zatrudnienia: część etatu, umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2023 r., poz. 742 z późn. zm.). Kandydaci muszą posiadać tytuł zawodowy magistra.

Nasze wymagania

  • Posiadanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk technicznych, dyscyplina: elektrotechnika, lub w przypadku posiadania tytułu zawodowego magistra inżyniera co najmniej 10-letni udokumentowany staż pracy na stanowisku co najmniej wykładowcy
  • Posiadanie bogatej wiedzy z elektroniki, elektrotechniki, automatyki i metrologii elektrycznej – najlepiej popartą odpowiednimi świadectwami (możliwość weryfikacji w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej)
  • Predyspozycje do prowadzenia zajęć dydaktycznych
  • Biegła znajomość języka polskiego

Mile widziane

  • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z przedmiotów dotyczących: urządzeń elektrycznych, obwodów elektrycznych
  • Doświadczenie w zakresie pracy ze studentami, słuchaczami i prowadzenia prac badawczych
  • Posiadanie doświadczenia w pracy na stanowiskach dydaktycznych lub naukowo-dydaktycznych w placówkach dydaktycznych lub uczelniach wyższych
  • Posiadanie dorobku naukowego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych
  • Znajomość języka angielskiego

Zakres obowiązków

  • Uczestnictwo w pracach naukowo-badawczych
  • Współorganizowanie przedsięwzięć naukowych w katedrze i uczelni
  • Publikowanie wiedzy w literaturze fachowej
  • Uczestniczenie w konferencjach naukowo-badawczych, seminariach oraz innych formach wymiany wiedzy
  • Realizacja procesu dydaktycznego zgodnie z zatwierdzonym planem organizacyjno-dydaktycznym i programami kształcenia
  • Utrzymywanie w stałej sprawności technicznej obiektów katedry i bazy dydaktycznej
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych z podchorążymi, studentami oraz słuchaczami kursów wojskowych
  • Współuczestniczenie w opracowywaniu i modernizowaniu programów kształcenia

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Listu motywacyjny (podanie o zatrudnienie) skierowane do J. M. Rektora-Komendanta
  • Kwestionariusz osobowy
  • Aktualne CV
  • Kopia dyplomu potwierdzającego posiadane wykształcenie
  • Certyfikaty lub inne dokumenty potwierdzające posiadane inne kwalifikacje szczególne
  • Informacja o dorobku dydaktycznym, organizacyjnym i naukowym, jeśli kandydat posiada
  • Oświadczenie, że LAW będzie, w przypadku wygrania konkursu, podstawowym miejscem pracy oraz oświadczenia, iż w przypadku zatrudnienia Kandydat afiliuje dorobek LAW
  • Oświadczenie o spełnieniu wymagań art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z 20 lipca 2018 r. (Dz. U. 2023 r., poz. 742 z późn. zm.)
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych szczególnych kategorii, którego wzór jest załączony pod ogłoszeniem, w przypadku, kiedy z własnej inicjatywy przekazuje w dokumentach aplikacyjnych dotyczące go dane osobowe, które ujawniają: pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych oraz przetwarzania danych genetycznych, danych biometrycznych w celu jednoznacznego