Starszy wykładowca stanowisko dydaktyczne

Lotnicza Akademia Wojskowa
  • Miejsce: Dęblin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria lądowa, geodezja i transport

Opis stanowiska

STANOWISKO: starszy wykładowca
DZIEDZINA: nauki inżynieryjno-techniczne
DYSCYPLINA NAUKOWA: inżynieria lądowa, geodezja i transport
FORMA ZATRUDNIENIA: umowa o pracę
WYMIAR CZASU PRACY: pełen etat

SŁOWA KLUCZOWE: regulaminy lotów, zasady organizacji lotów BSP; wybrane problemy prawa lotniczego; nawigacja w lotach BSP; procedury operacyjne BSP; planowanie i monitorowanie lotów BSP; zastosowanie BSP.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2023 r., poz. 742 z późn. zm.). Kandydaci muszą posiadać tytuł zawodowy magistra.

Nasze wymagania

  • 1) posiadanie tytułu zawodowego doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych,
  • 2) posiadanie bogatej wiedzy z zakresu regulaminów lotów, zasad organizacji lotów BSP; wybranych problemów prawa lotniczego; nawigacji w lotach BSP; procedur operacyjnych BSP; planowania i monitorowania lotów BSP; zastosowania BSP,
  • 3) predyspozycje do prowadzenia zajęć dydaktycznych z przedmiotów dotyczących regulaminów lotów, wybranych problemów prawa lotniczego, nawigacji w lotach BSP,
  • 4) posiadanie znajomości języka angielskiego – co najmniej na poziomie B2 lub równorzędnym – popartą odpowiednimi świadectwami,
  • 5) posiadanie biegłej znajomości języka polskiego (w przypadku kandydata będącego obcokrajowcem co najmniej na poziomie B2 lub równorzędnym),
  • 6) ogólna wiedza z zakresu metodyki prowadzenia badań naukowych,
  • 7) dyspozycyjność, komunikatywność, odpowiedzialność, samodzielność.

Mile widziane

  • 1) posiadanie doświadczenia w pracy na stanowiskach dydaktycznych lub naukowo-dydaktycznych w placówkach dydaktycznych lub uczelniach wyższych, szczególnie w obszarach nawigacji
  • 2) posiadanie dorobku naukowego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych,
  • 3) umiejętność współpracy w zespołach zadaniowych.

Zakres obowiązków

  • 1. Prowadzenie zajęć dydaktycznych właściwie przygotowanych pod względem merytorycznym i metodycznym z podchorążymi, studentami oraz słuchaczami kursów.
  • 2. Prowadzenie konsultacji dla studentów w wymiarze nie mniejszym niż 2 godziny w tygodniu.
  • 3. Współuczestniczenie w opracowywaniu i modernizowaniu programów kształcenia.
  • 4. Kształcenie kadr poprzez wypełnianie obowiązków promotora prac dyplomowych, a także poprzez wypełnianie obowiązków recenzenta i egzaminatora.
  • 5. Przestrzeganie norm etycznych i moralnych nauczyciela akademickiego.
  • 6. Pracowanie nad modernizacją i rozbudową bazy dydaktycznej Instytutu.
  • 7. Troska o wysoką jakość kształcenia i zgodność pracy dydaktycznej z zasadami wewnętrznego systemu zapewnienia jakości kształcenia.
  • 8. Przestrzeganie porządku pracy (punktualność, pełne wykorzystanie czasu zajęć i konsultacji, właściwe prowadzenie dokumentacji dydaktycznej, również w formie elektronicznej).
  • 9. Dokładna znajomość zewnętrznych i wewnętrznych przepisów normatywnych, regulaminów i instrukcji obowiązujących w sprawach należących do zakresu czynności pracownika, a w szczególności Statutu LAW, Regulaminu Studiów.
  • 10. Szczególna troska o mienie Uczelni oraz ponoszenie odpowiedzialności materialnej za powierzone pracownikowi mienie.
  • 11. Przestrzeganie obowiązujących w Uczelni przepisów w zakresie BHP oraz ppoż.
  • 12. Przestrzeganie tajemnicy służbowej w czasie trwania stosunku pracy, jak i po jego ustaniu.
  • 13. Realizowanie zamierzeń wyższych przełożonych.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • list motywacyjny (podanie o zatrudnienie) skierowany do J. M. Rektora-Komendanta;
  • • kwestionariusz osobowy;
  • • aktualne CV;
  • • kopia dyplomu potwierdzającego posiadane wykształcenie. W przypadku gdy tytuł zawodowy został uzyskany na uczelni zagranicznej należy przedłożyć kopię dokumentu potwierdzającego nostryfikację tytułu lub oświadczenie, co do podstawy uznania tytułu na podstawie umowy o uznaniu równoważności wykształcenia w Polsce;
  • • certyfikaty lub inne dokumenty potwierdzające posiadane inne kwalifikacje szczególne;
  • • informacje o dorobku dydaktycznym, organizacyjnym i naukowym, jeśli kandydat posiada;
  • • oświadczenie, że LAW będzie, w przypadku wygrania konkursu, podstawowym miejscem pracy oraz oświadczenia, iż w przypadku zatrudnienia Kandydat afiliuje dorobek LAW;
  • • oświadczenie o spełnieniu wymagań art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z 20 lipca 2018 r. (Dz. U. 2023 r., poz. 742 z późn. zm.),
  • • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych szczególnych kategorii, którego wzór jest załączony pod ogłoszeniem, w przypadku, kiedy z własnej inicjatywy przekazuje w dokumentach aplikacyjnych dotyczące go dane osobowe, które ujawniają: pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych oraz przetwarzania danych genetycznych, danych biometrycznych w celu jednoznacznego.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Kancelaria Jawna
    ul. Dywizjonu 303 nr 35
    08-521 Dęblin