profesor Uniwersytetu

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art.113 Ustawy z dnia 20

lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U.2018, poz.1668 z późn. zm.) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne:

– posiadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna

– doświadczenie jako kierownik lub wykonawca co najmniej pięciu projektów/grantów badawczych, w tym wykonawca co najmniej jednego projektu finansowanego ze źródeł zewnętrznych

– autorstwo lub współautorstwo co najmniej dziesięciu artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach naukowych posiadających współczynnik wpływu Impact Factor (IF), indeksowanych w międzynarodowych bazach bibliograficznych Web of Science Core Collection

– autorstwo lub współautorstwo co najmniej dwóch monografii naukowych

– doświadczenie we współpracy z naukowymi ośrodkami zagranicznymi

– aktywny udział w międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych

– doświadczenie  w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, w tym wykładów i seminariów