Asystent w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Wydział Sztuki
Uniwersytet Opolski
  • Miejsce: Uniwersytet Opolski
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina sztuki
  • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko asystenta w Instytucie Sztuk Wizualnych

Podstawowe wymagania kwalifikacyjne:

  1. Posiadanie tytułu magistra sztuki.
  2. Udokumentowany dorobek artystyczny w postaci udziału w wystawach, konkursach, akcjach artystycznych, realizacji z zakresu intermediów, malarstwa, rysunku, grafiki cyfrowej. Kandydaci na stanowisko asystenta powinni być przygotowani do prowadzenia zajęć dydaktycznych z przedmiotów: Malarstwo, Rysunek, Grafika cyfrowa, Rysunek i ilustracja, Struktury wizualne, Intermedia.
  3. Doświadczenie w pracy dydaktycznej w szkolnictwie wyższym.
  4. Doświadczenie zawodowe w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki cyfrowej i intermediów.
  5. Doświadczenie w prowadzeniu warsztatów artystycznych.
  6. Umiejętność pracy w zespole, zdolności organizacyjne w zakresie projektów artystycznych i wystawienniczych.
  7. Udział w warsztatach, festiwalach, wydarzeniach artystycznych krajowych i międzynarodowych.
  8. Biegła znajomość języka polskiego.
  9. Dobra znajomość języka angielskiego (również w słownictwie z zakresu sztuki).
  10. Posiadane umiejętności praktyczne:
    – praca w klasycznych i cyfrowych technikach graficznych, malarskich, rysunkowych
    – biegła obsługa oprogramowania Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign, Premiere Pro, After Effects, Procreate)
    – umiejętność pracy z aparaturą rejestrującą obraz wideo i fotograficzny
    – edycja i postprodukcja materiałów fotograficznych i wideo
    – biegła obsługa systemów operacyjnych Windows oraz Mac OS X
    – umiejętność składu i przygotowania materiałów do druku na różnych nośnikach
    – znajomość zasad pracy w pracowniach grafiki cyfrowej, projektowania graficznego i intermediów. Umiejętność obsługi urządzeń, w które są wyposażone te pracownie (obsługa cyfrowych urządzeń drukujących Epson – proofery i plotery, drukarki, projektory, kamery, obsługa urządzeń introligatorskich: prasa graficzna, krajarka do bloku książki, nożyce introligatorskie/gilotyna, bigówka)
    – znajomość procesów poligraficznych i introligatorskich
  11. Posiadane kompetencje społeczne:
    – umiejętność radzenia sobie i podejmowania decyzji w sytuacjach stresujących
    – umiejętność zarządzania czasem
    – zdolności komunikacyjne (interpersonalne)
  12. Umiejętność organizacyjne.
  13. Znajomość zagadnień związanych z prawami autorskimi.

Wymagane dokumenty kwalifikacyjne:

  1. Podanie o zatrudnienie w Instytucie Sztuk Wizualnych UO skierowane do Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Opolskiego.
  2. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie dostępny na stronie www.uni.opole.pl http://bsp.uni.opole.pl/zadania-bsp-dokumenty/
  3. CV
  4. Dokumenty poświadczające uzyskanie tytułu magistra.
  5. Wykaz dorobku artystycznego, uwzględniający udział w wystawach indywidualnych, zbiorowych, projektach artystycznych, przeglądach sztuki, uzyskane nagrody i wyróżnienia.
  6. Portfolio w wersji elektronicznej.
  7. Oświadczenie o stopniu znajomości języka angielskiego lub certyfikaty.
  8. Oświadczenie stwierdzające że Uniwersytet Opolski będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu.
  9. Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie dostępne na stronie www.uni.opole.pl http://bsp.uni.opole.pl/zadania-bsp-dokumenty/
  10. Oświadczenie w trybie art. 109 ust. 1 Ustawy prawo o szkolnictwie wyższym (o niekaralności).

Miejsce i termin składania dokumentów:

ul. Wrocławska 4, 45-707 Opole

Sekretariat pok. 1.15

Dokumenty (z dopiskiem: Konkurs na stanowisko asystenta w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Opolskiego) można składać osobiście do dnia 09.06.2022 r., przesłać pocztą tradycyjną na adres: Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, ul. Wrocławska 4, 45-707 Opole, pokój 1.15 lub mailem na adres sztuka@uni.opole.pl do dnia 09.06.2022 r.
Komisja zastrzega sobie możliwość rozmowy z wybranymi kandydatami.
Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest jednoznaczne z odrzuceniem oferty.