Profesor uczelni

Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

SWPS‌ ‌Uniwersytet‌ ‌Humanistycznospołeczny‌ ‌‌to‌ ‌niepubliczna‌ ‌uczelnia‌ ‌akademicka‌ ‌prowadząca‌ ‌działalność‌ ‌badawczą‌ ‌oraz‌ ‌oferująca‌ ‌studia‌ ‌o‌ ‌profilu‌ ‌praktycznym‌ ‌i‌ ‌akademickim‌ ‌w‌ ‌Warszawie,‌ ‌Wrocławiu,‌ ‌Sopocie,‌ ‌Poznaniu‌ ‌i‌ ‌Katowicach.‌ ‌Oferta‌ ‌dydaktyczna‌ ‌uczelni‌ ‌obejmuje‌ ‌kierunki‌ ‌z‌ ‌zakresu‌ ‌nauk‌ ‌społecznych,‌ ‌humanistycznych,‌ ‌ale‌ ‌także‌ ‌wzornictwa‌ ‌i‌ ‌grafiki.‌ ‌

Uczelnia‌ ‌należy‌ ‌do‌ ‌grona‌ ‌najbardziej‌ ‌aktywnych‌ ‌ośrodków‌ ‌badawczych‌ ‌w‌ ‌Polsce,‌ ‌a‌ ‌jej‌ ‌pracownicy‌ ‌mają‌ ‌realny‌ ‌wpływ‌ ‌na‌ ‌rozwój‌ ‌wielu‌ ‌dziedzin‌ ‌nauki.‌ ‌Wyniki‌ ‌prowadzonych‌ ‌przez‌ ‌nich‌ ‌badań‌ ‌znajdują‌ ‌zastosowanie‌ ‌w‌ ‌różnych‌ ‌obszarach‌ ‌gospodarki‌ ‌i‌ ‌życia‌ ‌społecznego. Na‌ ‌uczelni‌ ‌działa‌ ‌kilkanaście‌ ‌jednostek‌ ‌badawczych‌ ‌prowadzących‌ ‌interdyscyplinarne‌ ‌projekty.‌ ‌ ‌

Zespół‌ ‌Uniwersytetu‌ ‌SWPS‌ ‌tworzy‌ ‌ponad‌ ‌700‌ ‌osób‌ ‌–‌ ‌pracowników‌ ‌akademickich‌ ‌i‌ ‌pionu‌ ‌biznesowo-organizacyjnego.‌ ‌Uczelnia‌ ‌jest‌ ‌atrakcyjnym‌ ‌miejscem‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego,‌ ‌zapewnia‌ ‌system‌ ‌atrakcyjnych‌ ‌benefitów‌ ‌pracowniczych.‌ ‌Tworzymy‌ ‌zróżnicowane‌ ‌i‌ ‌współdziałające‌ ‌środowisko‌ ‌profesjonalistów‌ ‌ceniących‌ ‌pracę‌ ‌na‌ ‌rzecz‌ ‌studentów,‌ ‌tworzenie‌ ‌wiedzy‌ ‌i‌ ‌jej‌ ‌praktyczne‌ ‌wykorzystanie.‌ ‌Pracownikami‌ ‌i‌ ‌współpracownikami‌ ‌uczelni‌ ‌są‌ ‌wybitni‌ ‌naukowcy,‌ ‌odnoszący‌ ‌sukcesy‌ ‌praktycy,‌ ‌artyści‌ ‌i‌ ‌przedstawiciele‌ ‌świata‌ ‌mediów.‌ ‌ ‌

Dziekan‌ ‌Wydziału‌ Psychologii w Warszawie ‌SWPS‌ ‌Uniwersytetu‌ ‌ Humanistycznospołecznego‌ ‌ogłasza‌ ‌konkurs‌ ‌na‌ ‌stanowisko:‌ ‌

w‌ ‌grupie‌ ‌pracowników‌ ‌badawczo-dydaktycznych‌ ‌ ‌‌

pensum dydaktyczne 240 godzin

Miejsce‌ ‌pracy:‌ ‌Warszawa‌ ‌

Zadania na stanowisku:

  • Prowadzenie badań naukowych w zakresie psychologii klinicznej;
  • Publikowanie w wysoko punktowanych międzynarodowych czasopismach naukowych z IF;
  • Zdobywanie i prowadzenie grantów krajowych i międzynarodowych;
  • Zorganizowanie zespołu badawczego/laboratorium badawczego związanego z badaniami z zakresu psychologii klinicznej;
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu psychologii klinicznej w języku polskim i angielskim.

Od kandydatów oczekujemy:

  • Posiadania‌ ‌stopnia‌ ‌naukowego‌ ‌ doktora habilitowanego w zakresie w dziedzinie nauk społecznych lub humanistycznych w dyscyplinie psychologia;
  • Publikacji naukowych (pierwszy lub korespondujący autor publikacji naukowej za minimum 100 punktów, regularnych publikacji w międzynarodowych czasopismach z IF);
  • Udziału w realizacji grantów krajowych i zagranicznych (jako kierownik i/lub wykonawca), pełnienie roli kierownika w grancie otrzymanym ze środków zewnętrznych i/lub zagranicznych);
  • Doświadczenia w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkole wyższej z psychologii klinicznej wykłady, seminaria, seminaria dyplomowe (powyżej 5 lat);
  • Doświadczenia w prowadzeniu zajęć w języku angielskim, z uwzględnieniem seminariów licencjackich i magisterskich;
  • Zainteresowań badawczych w obszarze: psychologia kliniczna; zaburzenia psychiczne; mechanizmy zaburzeń psychicznych; psychoterapia; czynniki transdiagnostyczne w zaburzeniach psychicznych;
  • Gotowości‌ ‌do‌ ‌prowadzenia‌ ‌zajęć‌ ‌także‌ ‌w‌ ‌weekendy‌;
  • Bardzo‌ ‌dobrej‌ ‌znajomości‌ ‌języka‌ ‌angielskiego‌ oraz języka polskiego, umożliwiającej‌ ‌prowadzenie‌ ‌zajęć‌ ‌oraz‌ samodzielne‌ ‌pisanie‌ ‌publikacji‌ ‌w‌ ‌tym‌ ‌języku‌;
  • Bardzo‌ ‌dobrej‌ ‌obsługi‌ ‌komputera‌ ‌i‌ ‌gotowości‌ ‌do‌ ‌uczenia‌ ‌się‌ ‌nowych‌ ‌aplikacji‌;
  • Deklaracji‌ ‌o‌ ‌zatrudnieniu‌ ‌w‌ ‌SWPS‌ ‌Uniwersytecie‌ ‌Humanistycznospołecznym‌ ‌jako‌ podstawowym‌ ‌miejscu‌ ‌pracy‌.

Oferujemy:‌ ‌ ‌

  • Pracę na Wydziale Psychologii w Warszawie, jednym z najlepszych w Polsce (kategoria A+, ocena PKA);
  • Konkurencyjne‌ ‌ ‌wynagrodzenie‌ ‌oraz‌ ‌system‌ ‌atrakcyjnych‌ benefitów‌;
  • Wsparcie przy procesie pozyskiwania grantów naukowych i przy prowadzeniu projektów;
  • Możliwość‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego,‌ ‌w‌ ‌tym‌ ‌rozwijania‌ ‌kompetencji‌ ‌dydaktycznych‌; ‌ ‌
  • Elastyczne‌ ‌ścieżki‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego‌;
  • Dostęp‌ ‌do‌ ‌wewnętrznego‌ ‌systemu‌ ‌grantów‌ ‌oraz‌ ‌profesjonalną‌ ‌obsługę‌ ‌przy‌ ‌aplikowaniu‌ ‌i‌ realizacji‌ ‌projektów‌ ‌badawczych‌ ‌i‌ ‌rozwojowych‌; ‌
  • Możliwość‌ ‌pracy‌ ‌i‌ ‌rozwoju‌ ‌w‌ ‌interdyscyplinarnym‌ ‌i‌ ‌przyjaznym‌ ‌środowisku‌ ‌akademickim‌;
  • Współtworzenie‌ ‌kultury‌ ‌instytucjonalnej‌ ‌ceniącej‌ ‌otwartość,‌ ‌odwagę‌ ‌i‌ ‌odpowiedzialność‌.‌ ‌

Wykaz‌ ‌dokumentacji‌ ‌konkursowej:‌ ‌ ‌

  • CV‌ ‌z‌ ‌wykazem‌ ‌dorobku‌ ‌naukowego,‌ ‌dydaktycznego‌ ‌i‌ ‌organizacyjnego‌ ‌(z‌ ‌bezpośrednim‌ odniesieniem‌ ‌do‌ ‌podanych‌ ‌wyżej‌ ‌kryteriów‌ ‌kwalifikacyjnych),‌ ‌a‌ ‌także‌ ‌zawierające‌ ‌opis‌ ‌innych‌ ‌doświadczeń‌ ‌zawodowych‌ ‌i‌ ‌zainteresowań‌ ‌ ‌
  • kopia‌ ‌dokumentów‌ ‌poświadczających‌ ‌uzyskanie‌ ‌stopnia‌ ‌naukowego‌  ‌Doktora‌ habilitowanego‌ ‌

Zgłoszenia:

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

Termin nadsyłania aplikacji:  20 czerwca 2021 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 30 czerwca 2021 r.

Termin rozpoczęcia pracy: październik 2021 r.

Kryteria formalne:

Osiągnięcia naukowe – 70% oceny;
Osiągnięcia dydaktyczne – 20% oceny;
Osiągnięcia organizacyjne i praktyczne – 10 % oceny.

Skład‌ ‌komisji‌ ‌konkursowej: ‌

prof. dr hab. Paweł Ostaszewski- Przewodniczący Komisji
dr hab. Hanna Bednarek, prof. Uniwersytetu SWPS – Członek komisji
dr Agata Wytykowska – Członek komisji
Anna Zając – Pracownik działu personalnego, Sekretarz Komisji

Konkurs‌ ‌jest‌ ‌pierwszym‌ ‌etapem‌ ‌określonej‌ ‌w‌ ‌Regulaminie‌ ‌konkursu‌ ‌(LINK‌ ‌DO‌ ‌REGULAMINU)‌ procedury‌ ‌zatrudniania‌ ‌na‌ ‌stanowisku‌ ‌nauczyciela‌ ‌akademickiego,‌ ‌a‌ ‌jego‌ ‌pozytywne‌ ‌ rozstrzygnięcie‌ ‌stanowi‌ ‌podstawę‌ ‌do‌ ‌dalszego‌ ‌postępowania.‌

‌Dodatkowe‌ ‌informacje‌ ‌można‌ ‌uzyskać‌ ‌‌pod‌ ‌adresem‌ azajac2@swps.edu.pl

Komisja‌ ‌konkursowa‌ ‌zastrzega‌ ‌sobie‌ ‌prawo‌ ‌do‌ ‌kontaktu‌ ‌jedynie‌ ‌z‌ ‌wybranymi‌ ‌kandydatami.‌ ‌