Adiunkt (-ka)

Wydział Psychologii we Wrocławiu
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

SWPS‌ ‌Uniwersytet‌ ‌Humanistycznospołeczny‌ ‌‌to‌ ‌niepubliczna‌ ‌uczelnia‌ ‌akademicka‌ ‌prowadząca‌ ‌działalność‌ ‌badawczą‌ ‌oraz‌ ‌oferująca‌ ‌studia‌ ‌o‌ ‌profilu‌ ‌praktycznym‌ ‌i‌ ‌akademickim‌ ‌w‌ ‌Warszawie,‌ ‌Wrocławiu,‌ ‌Sopocie,‌ ‌Poznaniu‌ ‌i‌ ‌Katowicach.‌ ‌Oferta‌ ‌dydaktyczna‌ ‌uczelni‌ ‌obejmuje‌ ‌kierunki‌ ‌z‌ ‌zakresu‌ ‌nauk‌ ‌społecznych,‌ ‌humanistycznych,‌ ‌ale‌ ‌także‌ ‌wzornictwa‌ ‌i‌ ‌grafiki.‌ ‌

Uczelnia‌ ‌należy‌ ‌do‌ ‌grona‌ ‌najbardziej‌ ‌aktywnych‌ ‌ośrodków‌ ‌badawczych‌ ‌w‌ ‌Polsce,‌ ‌a‌ ‌jej‌ ‌pracownicy‌ ‌mają‌ ‌realny‌ ‌wpływ‌ ‌na‌ ‌rozwój‌ ‌wielu‌ ‌dziedzin‌ ‌nauki.‌ ‌Wyniki‌ ‌prowadzonych‌ ‌przez‌ ‌nich‌ ‌badań‌ ‌znajdują‌ ‌zastosowanie‌ ‌w‌ ‌różnych‌ ‌obszarach‌ ‌gospodarki‌ ‌i‌ ‌życia‌ ‌społecznego. Na‌ ‌uczelni‌ ‌działa‌ ‌kilkanaście‌ ‌jednostek‌ ‌badawczych‌ ‌prowadzących‌ ‌interdyscyplinarne‌ ‌projekty.‌ ‌ ‌

Zespół‌ ‌Uniwersytetu‌ ‌SWPS‌ ‌tworzy‌ ‌ponad‌ ‌700‌ ‌osób‌ ‌–‌ ‌pracowników‌ ‌akademickich‌ ‌i‌ ‌pionu‌ ‌biznesowo-organizacyjnego.‌ ‌Uczelnia‌ ‌jest‌ ‌atrakcyjnym‌ ‌miejscem‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego,‌ ‌zapewnia‌ ‌system‌ ‌atrakcyjnych‌ ‌benefitów‌ ‌pracowniczych.‌ ‌Tworzymy‌ ‌zróżnicowane‌ ‌i‌ ‌współdziałające‌ ‌środowisko‌ ‌profesjonalistów‌ ‌ceniących‌ ‌pracę‌ ‌na‌ ‌rzecz‌ ‌studentów,‌ ‌tworzenie‌ ‌wiedzy‌ ‌i‌ ‌jej‌ ‌praktyczne‌ ‌wykorzystanie.‌ ‌Pracownikami‌ ‌i‌ ‌współpracownikami‌ ‌uczelni‌ ‌są‌ ‌wybitni‌ ‌naukowcy,‌ ‌odnoszący‌ ‌sukcesy‌ ‌praktycy,‌ ‌artyści‌ ‌i‌ ‌przedstawiciele‌ ‌świata‌ ‌mediów.‌ ‌ ‌

Dziekan‌ ‌Wydziału‌ Psychologii we Wrocławiu ‌SWPS‌ ‌Uniwersytetu‌ ‌ Humanistycznospołecznego‌ ‌ogłasza‌ ‌konkurs‌ ‌na‌ ‌stanowisko:‌ ‌

Katedra Psychologii Klinicznej i Zdrowia

w‌ ‌grupie‌ ‌pracowników‌ ‌dydaktycznych‌ ‌ ‌‌

pensum dydaktyczne 360 godzin

Zadania na stanowisku:

  • Prowadzenie zajęć z obszaru psychologii klinicznej i pokrewnych obszarów, na przykład zajęć dotyczących rozmowy psychologicznej, praktycznych zastosowań psychologii, psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, psychologii uzależnień, diagnozy psychologicznej.
  • Opieka nad seminariami magisterskimi z obszaru psychologii klinicznej.
  • Opieka nad praktykami.
  • Zaangażowanie w organizację zajęć dydaktycznych oraz prace Wydziału Psychologii we Wrocławiu.
  • Możliwość prowadzenia zajęć w języku angielskim będzie dodatkowym atutem.

Od kandydatów oczekujemy:

  • Posiadania‌ ‌stopnia‌ ‌naukowego‌ ‌ doktora w dziedzinie nauk nauk społecznych w dyscyplinie psychologia lub  nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne albo nauki o zdrowiu; tytułu magistra psychologii;
  • Doświadczenia w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkole wyższej  (powyżej 5 lat), w tym doświadczenia w prowadzeniu zajęć w języku angielskim;
  • Doświadczenia w przygotowywaniu materiałów dydaktycznych;
  • Kompetencji praktycznych potwierdzonych certyfikatami lub zaświadczeniami o ukończeniu kursów lub innych form kształcenia podnoszących kwalifikacje w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych, szkoleń i warsztatów;
  • Nagród i wyróżnień  za działalność dydaktyczną i oceny pracy dydaktycznej w poprzednich miejscach zatrudnienia – mile widziane;
  • Publikacji naukowych, udziału w realizacji grantów krajowych i zagranicznych (jako kierownik i/lub wykonawca) oraz aktywnego udziału w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych;
  • Doświadczenia społecznego i zawodowego zdobytego poza uczelnią w obszarach psychologii, psychologii klinicznej lub psychoterapii, potwierdzonego certyfikatami lub zaświadczeniami o ukończeniu kursów lub innych form kształcenia podnoszących kwalifikacje zawodowe;
  • Doświadczenia we wspieraniu studentów w ich rozwoju (np. opieka nad praktykami, współpraca z kołami naukowymi);
  • Doświadczenia w prowadzeniu szkoleń, warsztatów i treningów;
  • Doświadczenia w pozyskiwaniu środków na działalność organizacji i realizację projektów;
  • Doświadczenie w opracowywaniu zastosowań wiedzy naukowej w praktyce społecznej lub biznesowej;
  • Gotowości‌ ‌do‌ ‌prowadzenia‌ ‌zajęć‌ ‌także‌ ‌w‌ ‌weekendy‌;
  • Bardzo‌ ‌dobrej‌ ‌znajomości‌ ‌języka‌ ‌angielskiego‌ oraz języka polskiego, umożliwiającej‌ ‌prowadzenie‌ ‌zajęć‌ ‌oraz‌ samodzielne‌ ‌pisanie‌ ‌publikacji‌ ‌w‌ ‌tym‌ ‌języku‌;
  • Deklaracji‌ ‌o‌ ‌zatrudnieniu‌ ‌w‌ ‌SWPS‌ ‌Uniwersytecie‌ ‌Humanistycznospołecznym‌ ‌jako‌ podstawowym‌ ‌miejscu‌ ‌pracy‌.

Oferujemy:‌ ‌ ‌

  • Zatrudnienie etatowe na Wydziale Psychologii we Wrocławiu oraz system‌ ‌atrakcyjnych‌ benefitów‌;
  • Wsparcie przy procesie pozyskiwania grantów naukowych i przy prowadzeniu projektów
  • Możliwość‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego,‌ ‌w‌ ‌tym‌ ‌rozwijania‌ ‌kompetencji‌ ‌dydaktycznych‌; ‌ ‌
  • Elastyczne‌ ‌ścieżki‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego‌;
  • Dostęp‌ ‌do‌ ‌wewnętrznego‌ ‌systemu‌ ‌grantów‌ ‌oraz‌ ‌profesjonalną‌ ‌obsługę‌ ‌przy‌ ‌aplikowaniu‌ ‌i‌ realizacji‌ ‌projektów‌ ‌badawczych‌ ‌i‌ ‌rozwojowych‌;
  • Możliwość‌ ‌pracy‌ ‌i‌ ‌rozwoju‌ ‌w‌ ‌interdyscyplinarnym‌ ‌i‌ ‌przyjaznym‌ ‌środowisku‌ ‌akademickim‌;
  • Współtworzenie‌ ‌kultury‌ ‌instytucjonalnej‌ ‌ceniącej‌ ‌otwartość,‌ ‌odwagę‌ ‌i‌ ‌odpowiedzialność‌. ‌

Wykaz‌ ‌dokumentacji‌ ‌konkursowej:‌ ‌ ‌

  • CV‌ ‌z‌ ‌wykazem‌ ‌dorobku‌ ‌naukowego,‌ ‌dydaktycznego‌ ‌i‌ ‌organizacyjnego‌ ‌(z‌ ‌bezpośrednim‌ odniesieniem‌ ‌do‌ ‌podanych‌ ‌wyżej‌ ‌kryteriów‌ ‌kwalifikacyjnych),‌ ‌a‌ ‌także‌ ‌zawierające‌ ‌opis‌ ‌innych‌ ‌doświadczeń‌ ‌zawodowych‌ ‌i‌ ‌zainteresowań‌ ‌ ‌
  • kopia‌ ‌dokumentów‌ ‌poświadczających‌ ‌uzyskanie‌ ‌stopnia‌ ‌naukowego‌  ‌Doktora‌

Zgłoszenia

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza. Link do formularza: https://tiny.pl/9wl6c

Termin nadsyłania aplikacji: 31.12.2021 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 21.01.2022 r.

Termin rozpoczęcia pracy: luty 2022 r.

Kryteria formalne:

  • Osiągnięcia naukowe – 10% oceny;
  • Osiągnięcia dydaktyczne –60% oceny;
  • Osiągnięcia praktyczne i organizacyjne – 30 % oceny.

Skład‌ ‌komisji‌ ‌konkursowej: ‌

  • dr hab., prof. Uniwersytetu SWPS Karolina Zarychta-Zajączkowska – Przewodnicząca Komisji
  • dr hab., prof. Uniwersytetu SWPS Justyna Ziółkowska – Członkini komisji
  • dr Julita Koszur – Członkini komisji
  • Anna Zając – Pracowniczka działu personalnego, Sekretarz Komisji

Konkurs‌ ‌jest‌ ‌pierwszym‌ ‌etapem‌ ‌określonej‌ ‌w‌ ‌Regulaminie‌ ‌konkursu‌ ‌(LINK‌ ‌DO‌ ‌REGULAMINU)‌ procedury‌ ‌zatrudniania‌ ‌na‌ ‌stanowisku‌ ‌nauczyciela‌ ‌akademickiego,‌ ‌a‌ ‌jego‌ ‌pozytywne‌ ‌ rozstrzygnięcie‌ ‌stanowi‌ ‌podstawę‌ ‌do‌ ‌dalszego‌ ‌postępowania.‌

‌Dodatkowe‌ ‌informacje‌ ‌można‌ ‌uzyskać‌ ‌‌pod‌ ‌adresem‌ azajac2@swps.edu.pl

Komisja‌ ‌konkursowa‌ ‌zastrzega‌ ‌sobie‌ ‌prawo‌ ‌do‌ ‌kontaktu‌ ‌jedynie‌ ‌z‌ ‌wybranymi‌ ‌kandydatami.‌ ‌