Opis stanowiska
SOB/D110/2024/1/PS-228
Część projektu koncentruje się na badaniu singularności miar i dystrybucji. Główny nacisk kładziony jest na:
analizę spektralną operatorów Henkela w kontekście analizy spektralnej operatorów pseudoróżniczkowych;
analizę fourierowska na grupach lokalnie zwartych w kontekście problemu momentów;
analizę fourierowska w kwantowej teorii informacji.
Nasze wymagania
- Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w Ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 roku (Dz. U. z 2021 r., poz. 478 ze zmianami) i Statutem UW
- Oczekujemy, że kandydat w momencie zatrudnienia będzie posiadał stopień doktora matematyki (lub dziedziny pokrewnej) oraz doskonałe przygotowanie w tej dziedzinie oraz dorobek naukowy w tematyce projektu udokumentowany publikacjami.
- Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego. Dodatkowym atutem będzie co najmniej roczny staż odbyty w jednym z wiodących ośrodków analizy.
Zakres obowiązków
- Wybrany kandydat będzie badał własności nierefleksywnych przestrzeni Banacha przy użyciu analizy harmonicznej oraz teorii martyngałów, ze szczególnym uwzględnieniem podobieństw oraz różnic wynikających z zastosowania obydwu tych podejść. W szczególności podobieństwa między podejściem fourierowskim i martyngałowym zostaną użyte do badania własności spektralnych operatorów Hankela i Toeplitza i ich analizy.
Oferujemy
- Wybrany kandydat zostanie zatrudniony w wymierze pełnego etatu na umowę na czas określony na okres 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia zatrudnienia).
- Przewidywany oczekiwany termin zatrudnienia to 1 czerwca 2024 r. (możliwość ustalenia daty rozpoczęcia zatrudnienia z kierownikiem projektu). Wynagrodzenie na stanowisku wyniesie ok. 7 500 zł brutto/m-c.
- Stanowisko nie jest obciążone obowiązkami dydaktycznymi i zawiera budżet na podróże służbowe.
Dokumenty wymagane do rekrutacji
- Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać życiorys, który: opisuje przygotowanie merytoryczne oraz osiągnięcia naukowe kandydata; przedstawia listę wszystkich publikacji naukowych kandydata (włącznie z jeszcze nieopublikowa-nymi manuskryptami); wskazuje trzech doświadczonych naukowców, którzy mogą posłużyć jako referencje dla kandy-data.
Załączniki
Dodatkowe informacje dla kandydata
Zgłoszenia będą rozpatrywane przez Komisję Konkursową powołaną przez Dziekana Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. Komisja Konkursowa może zaprosić kandydata na spotkanie, które odbędzie się w sposób zdalny. Wyniki konkursu zostaną przesłane
kandydatom elektronicznie najpóźniej w dniu 15 kwietnia 2024. Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Statucie UW procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania. Kandydat przystępujący do konkursu powinien złożyć oświadczenie, że zapoznał się i akceptuje zasady przeprowadzania konkursu na stanowisko nauczyciela akademickiego na UW zgodnie z zarządzeniem nr 106 Rektora UW z dnia 27 września 2019 r., paragraf 1 ust. 4 pkt 12 https://monitor.uw.edu.pl/Lists/Uchway/Attachments/5034/M.2019.282.Zarz.106.pdf