Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Lekarski
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • Miejsce: Lublin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • nauki medyczne

Opis stanowiska

Dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ogłasza konkurs na stanowisko ADIUNKTA W GRUPIE BADAWCZO-DYDAKTYCZNEJ w pełnym wymiarze czasu pracy w II Zakładzie Radiologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Osoby zainteresowane proszone są o składanie dokumentów osobiście/drogą pocztową na adres: Uniwersytet Medyczny w Lublinie Dziekanat Wydziału Lekarskiego ul. Chodźki 19, 20-093 Lublin w terminie do 21.11. 2023 r.
więcej informacji pod linkiem:

Nasze wymagania

  • • Posiadania co najmniej stopnia naukowego doktora,
  • • Posiadanie prawa wykonywania zawodu lekarza w Polsce i ukończenie stażu podyplomowego,
  • • Posiadanie dorobku dydaktycznego i organizacyjnego, który w okresie nie dłuższym niż 4 ostatnie lata osiągnął wskaźniki określone w § 11 w zw. z § 14 Zarządzenia 90/2023 Rektora UM w Lublinie w sprawie ustalenia kryteriów i trybu oceny okresowej i corocznej ewaluacji nauczycieli akademickich oraz pracowników badawczo-technicznych w UM w Lublinie z późn. zm.– dla stanowiska adiunkta w grupie badawczo-dydaktycznej (120 pkt łącznie za osiągnięcia dydaktyczne i organizacyjne za ostatnie 4 lata, w tym co najmniej 40 punktów z oceny studentów),
  • • Posiadania dorobku naukowego, który w okresie nie dłuższym niż 4 ostatnie lata osiągnął wskaźniki określone w §11 w zw. z §18 Zarządzenia 90/2023 Rektora UM w Lublinie w sprawie ustalenia kryteriów i trybu oceny okresowej i corocznej ewaluacji nauczycieli akademickich oraz pracowników badawczo-technicznych w UM w Lublinie z późn. zm. – dla stanowiska adiunkta w grupie badawczo-dydaktycznej (210 pkt – suma udziałów jednostkowych w publikacjach (sloty) nie mniejsza niż 3; przy czym średnia wartość slotu publikacyjnego powinna wynosić co najmniej 70 pkt – analiza bibliometryczna do pobrania w Bibliotece Głównej UM w Lublinie),
  • • Posiadania czynnej znajomości języka angielskiego, a w przypadku cudzoziemców czynnej znajomość języka polskiego.

Mile widziane

  • • Posiadania specjalizacji w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej,
  • • Posiadanie doświadczenia w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z radiologii i diagnostyki obrazowej, w języku polskim oraz w języku angielskim.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nauk medycznych i co najmniej w jednej z dyscyplin: nauki medyczne, nauki o zdrowiu i nauki farmaceutyczne;
  • Złożenie oświadczenia o dyscyplinie, którą reprezentuje spośród wskazanych w pkt a z zachowaniem obowiązującego terminu;
  • Publikowanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych z afiliacją Uniwersytetu;
  • Aplikowanie o granty zewnętrzne i kierowanie nad realizacją przyznanych grantów;
  • Udział w Komisji Oceny Śródokresowej dla doktorantów II roku Szkoły Doktorskiej;
  • Organizowanie zespołów badawczych.
  • Prowadzenie przydzielonych zajęć dydaktycznych;
  • Uczestnictwo w procesie organizacji zajęć dydaktycznych w jednostce;
  • Pełnienie dyżurów dydaktycznych w wymiarze, co najmniej 2 godzin tygodniowo;
  • Promotorstwo i recenzowanie prac licencjackich i prac magisterskich;
  • Przygotowywanie, przeprowadzanie i sprawdzanie egzaminów, zaliczeń, kolokwiów oraz innych form weryfikacji uzyskiwanych przez studentów efektów uczenia się;
  • Sprawowanie opieki nad studentami objętymi indywidualnym planem studiów
  • Opieka nad kołami naukowymi studentów i doktorantów
  • Pełnienie roli koordynatora kierunku/modułu/przedmiotu
  • Kierowanie i sprawowanie opieki nad studenckimi praktykami zawodowymi
  • Pełnienie roli obserwatora na egzaminie ustnym;
  • Uczestnictwo w działaniach na rzecz społeczeństwa np. udział w obozach naukowych, białych niedzielach itp.
  • Udział w szkoleniach podnoszących kompetencje dydaktyczne
  • Wykonywanie zleconych przez kierownika jednostki, Dziekana i Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki zadań organizacyjnych i dydaktycznych wchodzących w zakres obowiązków wynikających z zatrudnienia na danym stanowisku
  • Terminowe wypełnianie sprawozdawczości związanej z dydaktyką
  • Wykonywanie innych zadań określonych w Załącznikach do Zarządzeń Rektora UM w Lublinie w sprawie ustalenia kryteriów i trybu oceny okresowej i corocznej ewaluacji nauczycieli akademickich oraz pracowników badawczo - technicznych.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • Podanie skierowane do Dziekana,
  • • C.V. – formularz,
  • • Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • • Klauzula informacyjna i oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych,
  • • Oświadczenie o braku bezpośredniej podległości służbowej,
  • • Oświadczenie, że w przypadku wygrania konkursu Uniwersytet Medyczny w Lublinie będzie podstawowym miejscem pracy,
  • • Oświadczenie o dyscyplinie naukowej,
  • • Poświadczona kserokopia dokumentu potwierdzającego posiadanie tytułu zawodowego lekarza,
  • • Poświadczona kserokopia dokumentu potwierdzającego posiadanie prawa wykonywania zawodu lekarza w Polsce i ukończenia stażu podyplomowego,
  • • Poświadczona kserokopia dokumentu potwierdzającego posiadanie co najmniej stopnia naukowego doktora,
  • • Karta ewaluacji w obszarze dydaktycznym wraz z załącznikami potwierdzającymi osiągnięcia,
  • • Karta ewaluacji w obszarze badawczym wraz z załącznikami potwierdzającymi osiągnięcia,
  • • Zaświadczenie o posiadanym dorobku naukowym, wydane przez Bibliotekę UM w Lublinie lub kserokopię publikacji przyjętych do druku lub wykaz publikacji z uwzględnieniem danych niezbędnych do weryfikacji publikacji za ostatnie 4 lata,
  • • Tabela ocen studentów do pobrania w Sekcji jakości Kształcenia UM w Lublinie
  • • Karta oceny przełożonego,
  • • Zaświadczenie potwierdzające czynną znajomość języka angielskiego, wydane przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UM w Lublinie (ul. K. Jaczewskiego 4, Collegium Anatomicum, tel. 81 448-62-20), a w przypadku cudzoziemców Certyfikat Znajomości Języka Polskiego, wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego,
  • • Dokument potwierdzający posiadanie specjalizacji w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej, jeśli dotyczy kandydata,
  • • Dokumentacja potwierdzająca posiadanie doświadczenia w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z radiologii i diagnostyki obrazowej, w języku polskim oraz w języku angielskim, jeśli dotyczy kandydata.