Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o polityce i administracji

Opis stanowiska

KONKURS NA STANOWISKO ADIUNKTA (w grupie badawczo-dydaktycznej – dyscyplina: nauki o polityce i administracji NA WYDZIALE NAUK POLITYCZNYCH I STUDIÓW MIĘDZYNARODOWYCH (Katedra Systemów Politycznych)

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora w zakresie nauk społecznych (humanistycznych);
  • doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów naukowych i edukacyjnych – kierownik;
  • doświadczenie w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych
  • doświadczenie w działalności organizacyjnej na rzecz uczelni;
  • zainteresowania naukowo-badawcze, w tym publikacje związane z systemem politycznym RP, w szczególności dyskursem ustrojowym i pracami konstytucyjnymi, konstytucyjnymi podstawami społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, prawnymi i politycznymi procesami budowy polskiego porządku konstytucyjnego, partycypacją obywatelską;
  • doświadczenie we współpracy z interesariuszami zewnętrznymi;
  • dodatkowym atutem będzie działalność mająca na celu popularyzację nauki.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych;
  • publikowanie w czasopismach i wydawnictwach z zakresu nauk o polityce i administracji;
  • udział w pracach organizacyjnych prowadzonych w Katedrze oraz na Wydziale;
  • pozyskiwanie i prowadzenie grantów badawczych finansowanych ze źródeł krajowych i zagranicznych oraz publikowanie ich wyników;
  • organizacja i udział w konferencjach naukowych oraz seminariach krajowych i międzynarodowych;
  • nawiązywanie i prowadzenie współpracy naukowej z ośrodkami z Polski i z zagranicy.
  • udział w konferencjach naukowych.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Niezbędne dokumenty określone zostały w załączniku.