Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdynia
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki o Ziemi i środowisku

Opis stanowiska

Oferowane stanowisko adiunkta związane jest z prowadzeniem badań naukowych i zajęć dydaktycznych w obszarze akwakultury, biotechnologii morza i oceanografii biologicznej. Osoba zatrudniona na stanowisku adiunkta będzie zajmowała się planowaniem i prowadzeniem badań czynników środowiskowych wpływających na długość życia oraz procesy starzenia się kręgowców wodnych, odpowiedzi komórkowej na stres oksydacyjny wywołany między innymi zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem środowiska wodnego oraz rozwojem biotechnik rozrodu ryb w akwakulturze.
Prowadzenie tych badań będzie wymagało wiedzy i praktycznych umiejętności min. z zakresu rozrodu i podchowu ryb, prowadzenia hodowli komórkowych, izolacji kwasów nukleinowych, analizy ekspresji genów oraz wykorzystania technik mikroskopowych i cytometrii przepływowej.
Od kandydata oczekuje się profesjonalnego warsztatu badawczego, laboratoryjnej samodzielności, umiejętności pisania artykułów naukowych i prezentacji wyników w języku polskim i ang

Nasze wymagania

  • stopień doktora uzyskany w dyscyplinie nauki o Ziemi i środowisku lub pokrewnej,
  • doświadczenie w realizacji (wykonawca lub kierownik) projektów finansowanych przez NCN lub NCBiR,
  • doświadczenie w pracy terenowej związanej z pobieraniem prób biologicznych w warunkach akwakultury i środowiska naturalnego,
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu diagnostyki molekularnej, akwakultury, biologii,
  • doświadczenie organizacyjne,
  • predyspozycje do pracy naukowej potwierdzone autorstwem lub współautorstwem min. 5 publikacji naukowych dotyczących min. biologii molekularnej, genetyki, akwakultury zamieszczonych w czasopismach z listy JCR oraz udziałem w konferencjach naukowych,
  • umiejętność stosowania technik PCR, RT-PCR, hybrydyzacji in situ, mikroskopii fluorescencyjnej w badaniach tkanek zwierzęcych oraz wykorzystania narzędzi statystycznych w badaniach przyrodniczych,
  • umiejętność prowadzenia podchowu wczesnych stadiów ryb oraz manipulacji na gametach i zarodkach ryb,
  • umiejętność prowadzenia hodowli komórkowych in vitro,
  • dobra znajomość języka polskiego i angielskiego, osoba zatrudniona będzie zobowiązana do przygotowania i poprowadzenia w ramach pensum dydaktycznego zajęć w tych dwóch językach.

Zakres obowiązków

  • kształcenie i wychowywanie studentów i uczestniczenie w kształceniu doktorantów,
  • przygotowanie i prowadzenie zajęć dydaktycznych, w tym w języku obcym, zaliczanych do pensum dydaktycznego,
  • prowadzenie działalności naukowej, obejmującej badania naukowe i prace rozwojowe,
  • upowszechnianie wyników działalności naukowej, w postaci artykułów naukowych i monografii naukowych,
  • obowiązki organizacyjne na rzecz Katedry i Wydziału.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowanego do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego,
  • kwestionariusz osobowy (formularz do pobrania na stronie: https://oig.ug.edu.pl/wydzial/oferty-pracy),
  • kopia dyplomu magisterskiego,
  • kopia dyplomu doktorskiego lub zaświadczenia o nadaniu stopnia naukowego doktora,
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego,
  • dokumenty poświadczające doświadczenie, o którym mowa w kryteriach konkursowych,
  • opinia z dotychczasowego miejsca pracy lub opinii opiekuna naukowego,
  • oświadczenie o czynnej znajomości języka angielskiego,
  • Kandydat może też złożyć inne dokumenty lub podać informacje, które w jego ocenie mogą być przydatne w rozstrzygnięciu konkursu.