Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Instytut Techniki Cieplnej, Zakład Maszyn i Urządzeń Energetycznych
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Opis stanowiska

Zatrudnienie do projektu pt. „Opracowanie dynamicznego modelu magazynu energii cieplnej zintegrowanego z elektrownią jądrową w celu przeanalizowania możliwości zmniejszenia zmienności obciążenia reaktora w odpowiedzi na fluktuacje zapotrzebowania na moc w systemie elektro-energetycznym” POSTDOC V (finansowanych w ramach Projektu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” w Zakładzie Maszyn i Urządzeń Energetycznych, Instytucie Techniki Cieplnej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, która będzie stanowiła nie podstawowe miejsce pracy w rozumieniu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. zwana dalej „ustawą”.

Nasze wymagania

  • ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego;
  • posiadanie stopnia naukowego doktora w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka lub dyscyplinach pokrewnych (uzyskany nie wcześniej, niż 7 lat przed zatrudnieniem);
  • udokumentowane doświadczenie naukowe związane z modelowaniem wymiany ciepła;
  • doświadczenie w pracy w jednostce badawczej na stanowisku naukowym i/lub badawczo-technicznym;
  • znajomość zagadnień związanych z energetyką jądrową;
  • autorstwo i/lub współautorstwo w artykułach opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych jako pierwszy lub korespondencyjny autor (w tym co najmniej jednego z górnego decyla wg CiteScore bazy Scoups);
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych;
  • życiorys;
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego;
  • odpis dyplomu doktorskiego;
  • wykaz dorobku naukowego i organizacyjnego;
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji;
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy;
  • oświadczenie o spełnianiu warunku, o którym mowa w art. 209 ust. 10 pkt 2 lub 3 ustawy- jeśli dotyczy.