Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • literaturoznawstwo

Opis stanowiska

Stanowisko adiunkta w Instytucie Filologii Klasycznej UAM jest związane z prowadzeniem zajęć na kierunku studia śródziemnomorskie (stopień pierwszy i drugi) w języku polskim i angielskim.
W pensum dydaktycznym znajdować się będą zajęcia związane z nauczaniem kultury i języka Hiszpanii oraz na specjalności turystyka kulturowa Śródziemnomorza (pierwszy stopień).
Osoba zatrudniona będzie prowadzić prace licencjackie, a także zajęcia fakultatywne związane z ww. specjalnością w języku polskim i angielskim. Ponadto będzie opiekunem praktyk specjalnościowych.

Nasze wymagania

  • 1. Tytuł magistra filologii klasycznej lub studiów śródziemnomorskich
  • 2. Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa
  • 3. Udokumentowany dorobek naukowy
  • 4. Udokumentowane doświadczenie dydaktyczne w szkole wyższej (inne niż praktyki zawodowe na studiach doktorskich)
  • 5. Udokumentowane doświadczenie zawodowe związane z turystyką lub instytucjami kultury nie krótsze niż pięć lata
  • 6. Udokumentowane przygotowanie (kursy, szkolenia, certyfikaty) do nauczania wybranych przedmiotów na specjalności turystyka kulturowa Śródziemnomorza
  • 7. Certyfikat z języka hiszpańskiego na poziomie nie niższym niż C1 wraz z przygotowaniem do nauczania języka obcego

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań w zakresie nauk humanistycznych
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych w IFK w języku polskim i angielskim, opieka nad praktykami
  • zadania organizacyjne w IFK

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • zgłoszenie oznaczone numerem referencyjnym konkurs_45_WFPiK_adiunkt_1_2023
  • CV
  • dyplomy i zaświadczenia potwierdzające poziom edukacji
  • Informacja o osiągnięciach badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych wg wzoru z ogłoszenia
  • Inne dokumenty określone przez komisję konkursową
  • Nagrody i wyróżnienia
  • Certyfikat językowy lub oświadczenie kandydata w tym zakresie