Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Prawa i Nauk Społecznych
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
  • Miejsce: Kielce
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o zarządzaniu i jakości

Opis stanowiska

Wybrany kandydat zatrudniony na stanowisku adiunkta zobowiązany będzie do prowadzenia działalności naukowej w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości; kształcenia studentów, a także do uczestniczenia w pracach organizacyjnych na rzecz Instytutu Zarządzania.

Nasze wymagania

  • 1) Posiadanie stopnia doktora w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości ewentualnie ekonomia i finanse.
  • 2) Posiadanie dorobku publikacyjnego w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości w wysoko punktowanych czasopismach (z wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz w wydawnictwach z wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe). Ocena dorobku zostanie dokonana w oparciu o aktualny (w dniu rozstrzygania konkursu) wykaz tychże czasopism i wydawnictw.
  • 3) Posiadanie doświadczenia dydaktycznego powiązanego z dorobkiem publikacyjnym w zakresie:  zarządzania, w szczególności e-commerce i marketingu internetowego, innowacji marketingowych, strategii marketingowych na rynkach międzynarodowych, technologii marketingowych, strategii sprzedaży i promocji, wskaźników marketingowych, wykorzystania technologii informatycznych w zarządzaniu.  Logistyki, w szczególności innowacji w transporcie, centrów logistycznych, sieci logistycznych, strategii logistycznych, zarządzania flotą transportową, logistyki miejskiej, branży TSL, wykorzystania technologii informatycznych w logistyce.
  • 4) Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych.
  • 5) Umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem technologii informatycznych.
  • 6) Warunkiem zatrudnienia jest zadeklarowanie pracy na UJK jako podstawowego miejsca pracy oraz 100% udziału w naukach o zarządzaniu i jakości.

Zakres obowiązków

  • Wybrany kandydat zatrudniony na stanowisku adiunkta zobowiązany będzie do prowadzenia prac badawczych niezbędnych do rozwoju jednostki oraz podnoszenia własnego poziomu naukowego; upowszechniania wyników badań naukowych, w szczególności poprzez publikowanie artykułów naukowych w wysoko punktowanych czasopismach z wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz w wydawnictwach z wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe. Od kandydata oczekujemy opracowywania wniosków grantowych oraz ubiegania się o środki budżetowe i pozabudżetowe na badania naukowe.
  • Wybrany kandydat będzie prowadzić zajęcia dydaktyczne na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych UJK związane ze stanowiskiem adiunkta w wymiarze 240 godzin pensum rocznie w ramach kierunków zarządzanie i logistyka oraz innych, w zależności od potrzeb kierunków kształcenia. Od kandydatów oczekujemy zaangażowania w prowadzenie zajęć dydaktycznych, obejmującego także stałą troskę o podnoszenie poziomu zajęć i dbałość o powiązanie działalności dydaktycznej z najnowszymi wynikami badań.
  • Udział w pracach związanych z rozwojem poziomu naukowo-dydaktycznego Instytutu Zarządzania.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. Podanie do Rektora o zatrudnienie na stanowisku adiunkta.
  • 2. CV
  • 3. Formularz kandydata o zatrudnienie nauczyciela akademickiego na stanowisku adiunkta. https://bip.ujk.edu.pl/zarzadzenie_nr_118_2020.html..
  • 4. Kwestionariusz osobowyhttps://www.ujk.edu.pl/Formularze_sprawy_kadrowe.html
  • 5. Odpis dyplomu o nadaniu stopnia/tytułu naukowego.
  • 6. Wykaz publikacji, ze szczególnym uwzględnieniem publikacji od uzyskania stopnia naukowego.
  • 7. Wykaz prowadzonych zajęć dydaktycznych (uczelnia; rok; nazwa przedmiotu, forma zajęć, wymiar godzinowy).
  • 8. Odpisy dyplomów/zaświadczeń potwierdzających dodatkowe kwalifikacje, itd.
  • 9. Oświadczenie kandydata, iż Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach będzie podstawowym miejscem pracy