Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Nauk Humanistycznych
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 7 800-10 200 zł brutto zł brutto
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Uniwersytet SWPS ‌‌to‌ ‌niepubliczna‌ ‌uczelnia‌ ‌akademicka‌ ‌prowadząca‌ ‌działalność‌ ‌badawczą‌ ‌oraz‌ ‌oferująca‌ ‌studia‌ ‌o‌ ‌profilu‌ ‌praktycznym‌ ‌i‌ ‌akademickim‌ ‌w‌ ‌Warszawie,‌ ‌Wrocławiu,‌ ‌Sopocie,‌ ‌Poznaniu‌, Katowicach i Krakowie. Oferta‌ ‌dydaktyczna‌ ‌uczelni‌ ‌obejmuje‌ ‌kierunki‌ ‌z‌ ‌zakresu‌ ‌nauk‌ ‌społecznych,‌ ‌humanistycznych,‌ ‌ale‌ ‌także‌ ‌wzornictwa‌ ‌i‌ ‌grafiki.‌ ‌Uczelnia‌ ‌należy‌ ‌do‌ ‌grona‌ ‌najbardziej‌ ‌aktywnych‌ ‌ośrodków‌ ‌badawczych‌ ‌w‌ ‌Polsce,‌ ‌a‌ ‌jej‌ ‌pracownicy‌ ‌mają‌ ‌realny‌ ‌wpływ‌ ‌na‌ ‌rozwój‌ ‌wielu‌ ‌dziedzin‌ ‌nauki.‌ ‌Wyniki‌ ‌prowadzonych‌ ‌przez‌ ‌nich‌ ‌badań‌ ‌znajdują‌ ‌zastosowanie‌ ‌w‌ ‌różnych‌ ‌obszarach‌ ‌gospodarki‌ ‌i‌ ‌życia‌ ‌społecznego. Na‌ ‌uczelni‌ ‌działa‌ ‌kilkanaście‌ ‌jednostek‌ ‌badawczych‌ ‌prowadzących‌ ‌interdyscyplinarne‌ ‌projekty.‌

Nasze wymagania

  • Posiadanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo lub dyscyplinach pokrewnych (nadanego najpóźniej na dzień 30 września 2024 r.)
  • Zainteresowania badawcze z zakresu językoznawstwa opisowego, porównawczego, korpusowego, obliczeniowego, translatoryki, socjolingwistyki
  • Gotowość do prowadzenia zajęć także w weekendy
  • Biegła znajomość języka angielskiego

Zakres obowiązków

  • Praca badawcza, skuteczne aplikacje o wnioski grantowe, publikowanie w wysoko punktowanych periodykach o zasięgu międzynarodowym
  • Udział w życiu naukowym i pracy organizacyjnej w ramach Instytutu Nauk Humanistycznych
  • Praca dydaktyczna, prowadzenie wysokiej jakości zajęć w języku angielskim
  • Uczestnictwo w pracach Katedry dotyczących nowych projektów dydaktycznych (w tym międzynarodowych), konsultowanie programów studiów, gotowość do podejmowania zadań związanych ze sprawami studenckimi (opieka nad studentami, praca organizacyjna)
  • Dyspozycyjność i pełne nastawienie na pracę akademicką

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Wynagrodzenie mieszczące się w przedziale 7 800-10 200 zł brutto
  • Możliwość rozwoju zawodowego, w tym rozwijania kompetencji dydaktycznych i wsparcie doradcy dydaktycznego
  • Premie za publikacje
  • Wsparcie Działu Badań Naukowych i pomoc w pozyskiwaniu i realizacji grantów
  • Wsparcie w komercjalizacji projektów badawczych oraz ułatwienie współpracy z zewnętrznymi firmami i inwestorami przy wsparciu Centrum Transferu Wiedzy oraz SWPS Innowacje
  • Elastyczne ścieżki rozwoju zawodowego oraz swobodę w działaniu - możliwość realizacji autorskich pomysłów, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i tworzenie własnych zespołów badawczych
  • Zniżki na studia magisterskie i podyplomowe dla pracownika i jego rodziny
  • Zniżki na kursy językowe
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej dla pracownika oraz korzystne pakiety dla członków rodziny
  • Dofinansowanie do pakietu Multisport i Platformy Benefitowej
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach
  • Możliwość pracy i rozwoju w interdyscyplinarnym i przyjaznym środowisku akademickim
  • Współtworzenie kultury instytucjonalnej ceniącej otwartość, odwagę i odpowiedzialność

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV z wykazem dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego (z bezpośrednim odniesieniem do podanych wyżej kryteriów kwalifikacyjnych), a także zawierające opis innych doświadczeń zawodowych i zainteresowań
  • Kopia dokumentów poświadczających uzyskanie stopnia naukowego lub oświadczenie o planowanym terminie jego uzyskania

Załączniki

Weź udział w rekrutacji