Adiunkt stanowisko badawcze

MAŁOPOLSKIE CENTRUM BIOTECHNOLOGII
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Wybrany kandydat będzie pracował nad finansowanym przez NCN projektem pt. „CatchT21: Badanie mechanizmów odpowiedzialnych za amplifikację RNA w patogenezie Trisomii 21”, OPUS 24 K/NCN/000303.
Grupa badawcza jest zlokalizowana w Małopolskim Centrum Biotechnologii w Krakowie.
Celem projektu jest zrozumienie regulacji ekspresji genów w odpowiedzi na nieprawidłową zawartość DNA, na przykładzie trisomii chromosomu 21. Wybrany kandydat zbada jak zmienia się transkrypcja i potranskrypcyjna regulacja RNA w komórkach z dodatkowym chr21 oraz zidentyfikuje geny odpowiedzialne za zmiany w metabolizmie RNA. W projekcie zostaną wykorzystane komórki iPS, nowoczesne metody genomiki funkcjonalnej, biologii molekularnej i screeny siRNA.

Planowany okres zatrudnienia: 42 miesiące
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: Czerwiec 2024 r.

Nasze wymagania

  • Posiadanie co najmniej stopnia doktora
  • Posiadanie odpowiedniego dorobku naukowego
  • Czynny udział w życiu naukowym
  • Spełnianie wymagań wynikających z Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, w tym:
  • a. uzyskać stopień doktora w roku zatrudnienia w projekcie lub w okresie 7 lat przed 1 stycznia 2024 r. (Okres ten może być przedłużony o czas przebywania w tym okresie na długoterminowych (powyżej 90 dni) udokumentowanych zasiłkach chorobowych lub świadczeniach rehabilitacyjnych w związku z niezdolnością do pracy. Dodatkowo okres ten można przedłużyć o liczbę miesięcy przebywania na urlopach związanych z opieką i wychowaniem dzieci udzielanych na zasadach określonych w Kodeksie pracy, a w przypadku kobiet – o 18 miesięcy za każde urodzone bądź przysposobione dziecko, jeżeli taki sposób wskazania przerw w karierze naukowej jest bardziej korzystny.)
  • b. Kierownik projektu tj. dr Magdalena Masłoń, nie była promotorem ani promotorem pomocniczym rozprawy doktorskiej kandydata
  • c. uzyskać stopień doktora w podmiocie innym niż podmiot, w którym planowane jest zatrudnienie na tym stanowisku tj. Uniwersytet Jagielloński, lub odbyła co najmniej 10-miesięczny, ciągły i udokumentowany staż podoktorski w podmiocie innym niż podmiot realizujący projekt oraz w kraju innym niż kraj uzyskania stopnia doktora.
  • Udokumentowane, kilkuletnie doświadczenie w pracy w laboratorium doświadczalnym, na przykład w zakresie biologii komórki i biologii molekularnej
  • Dodatkowym atutem będą: umiejętności bioinformatyczne i/lub doświadczenie w technologii CRISPR/Cas9, mikroskopii lub genomice
  • Posiadanie co najmniej jednego artykułu naukowego jako wiodący autor.
  • Umiejętność pracy w grupie, szacunek dla kolegów, niezależnie od pochodzenia, pozycji.
  • Motywacja, pasja, kreatywność, umiejętność samodzielnego planowania swojej pracy.
  • Umiejętność prezentacji wyników.
  • Biegła znajomość języka angielskiego w piśmie i mowie.

Zakres obowiązków

  • Planowanie i wykonywanie pracy eksperymentalnej, i rzetelna jej dokumentacja w formie elektronicznej
  • Bliska współpraca z doktorantem, w tym mentoring.
  • Prezentowanie wyników w instytucie, na konferencjach i pisanie publikacji
  • Pozostawanie na bieżąco z literaturą dotyczącą ekspresji genów.
  • Udział w organizacji działania laboratorium.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV,
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopia dyplomu magisterskiego lub doktorskiego – jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada,
  • informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki
  • oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.
  • list motywacyjny
  • lista publikacji
  • 2 listy referencyjne od poprzednich/opiekunów naukowych/pracodawców