Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki o Ziemi i środowisku

Opis stanowiska

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK w Toruniu poszukuje pracownika na stanowisko adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.).

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora dyscyplinie nauk o Ziemi i środowisku (geologia)
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu nauk o Ziemi, w tym geologii
  • udokumentowany dorobek naukowy z zakresu geologii, w tym publikacje w czasopismach z listy Ministerstwa Edukacji i Nauki (wskazane artykuły z IF) oraz wygłoszone referaty na konferencjach międzynarodowych
  • udokumentowane doświadczenie w realizacji projektów naukowo-badawczych; współpraca międzynarodowa
  • praktyczna znajomość specjalistycznych programów komputerowych, w tym zastosowanie GIS w geologii
  • znajomość języka angielskiego (w tym specjalistycznego z zakresu geologii) w mowie i piśmie

Zakres obowiązków

Oferujemy

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • podanie
  • • życiorys zawodowy
  • • kwestionariusz osobowy
  • • odpis dyplomu doktorskiego
  • • informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym (autoreferat uwzględniający najważniejsze dziedziny badawcze, oraz osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i inne kandydata)
  • • wykaz publikacji
  • • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (Dz. U. UE L 119/1)
  • • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (o niekaralności)
  • • oświadczenie stwierdzające, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie podstawowym miejsce pracy - w przypadku wygrania konkursu