Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Biologii, Instytut Nauk o Środowisku
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na stanowisku adiunkta (post doc) w projekcie NCN OPUS 26, pracować będzie w Zespole Ewolucji Strategii Życiowych w INoŚ na Wydziale Biologii UJ w Krakowie. Celem projektu jest zbadanie różnic w wielkości komórek między różnymi formami genetycznymi europejskich żab zielonych (Pelophylax esculentus complex), w naturalnych populacjach oraz u zwierząt wyhodowanych w warunkach laboratoryjnych oraz określenie powiązań między wielkością komórek a aktywnością wybranych szlaków molekularnych w tkankach oraz wydolnością fizjologiczną kijanek w różnych warunkach tlenowych i termicznych. Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie badań populacji żab na terenie Polski, długoterminową hodowlę i kontrolowany rozród żab w laboratorium, pomiary metabolizmu kijanek, analizę wielkości komórek oraz aktywności niektórych szlaków fizjologicznych. Będzie również pomagała w opiece nad pracą doktorską oraz w przygotowaniu publikacji i prezentacji na konferencjach międzynarod.

Nasze wymagania

  • posiadanie co najmniej stopnia doktora
  • posiadanie odpowiedniego dorobku naukowego;
  • czynny udział w życiu naukowym;
  • posiadanie stopnia doktora w dyscyplinie nauki biologiczne lub pokrewnej
  • udokumentowane doświadczenie w pracy badawczej wykorzystującej metody hodowli i rozrodu kręgowców wodnych w warunkach laboratoryjnych
  • udokumentowana publikacjami znajomość procesów biologicznych związanych z hybrydogenezą, poliploidyzacją
  • udokumentowane doświadczenie w pomiarach tempa metabolizmu kręgowców wodnych
  • udokumentowane doświadczenie w analizie histologicznej tkanek oraz mikroskopowych pomiarach wielkości komórek
  • udokumentowana publikacjami znajomość systemów genetycznych Europejskich żab zielonych
  • co najmniej podstawowe doświadczenie w zakresie technik genetycznych/molekularnych
  • biegła znajomość języka angielskiego
  • Dodatkowe kryteria kwalifikacyjne brane pod uwagę: udokumentowane zainteresowania badawcze i dorobek naukowy zgodny z tematyką planowanych badań, w tym dotyczące ekologii ewolucyjnej europejskich żab zielonych
  • pozytywne opinie dotychczasowych opiekunów naukowych o predyspozycjach do pracy naukowej
  • udokumentowana opieka nad empirycznymi pracami magisterskimi lub licencjackimi zgodnymi z tematyką planowanych badań

Zakres obowiązków

  • organizacja i przeprowadzenie badań terenowych na dużym obszarze Polski, w tym organizacja odpowiednich pozwoleń na badania kręgowców
  • organizacja i przeprowadzenie hodowli i rozrodu kontrolowanego żab w laboratorium
  • organizacja i przeprowadzenie eksperymentów laboratoryjnych na kijankach oraz zebranie danych o tempie metabolizmu, wielkości komórek, charakterystyce mitochondriów, aktywności szlaków glikolitycznych i translacyjnych
  • genotypowanie badanych organizmów
  • pomoc w opiece nad praca doktorską

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada,
  • informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
  • oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ. Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie: https://cso.uj.edu.pl/konkursy
  • wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron),
  • recenzja pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli Kandydatka /Kandydat posiada,
  • opinia o predyspozycjach i kwalifikacjach Kandydata/ Kandydatki do pracy naukowej oraz dydaktycznej – z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli Kandydat /Kandydatka takiej ocenie podlegał/a.
  • deklaracja posiadania prawa jazdy respektowanego na terenie Polski, przy długoterminowym pobycie z zatrudnieniem w Polsce
  • dokumenty potwierdzające stopień spełnienia poszczególnych punktów w pkt. „Dodatkowe wymagania i oczekiwania”
  • list motywacyjny, zawierający wskazanie kompetencji i doświadczenia kandydata w zakresie organizacji badań terenowych, w szczególności organizacji wymaganych prawem zezwoleń na badania kręgowców, które będą niezbędne do realizacji projektu