Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Opis stanowiska

zatrudnienie w Zakładzie Silników Lotniczych, Instytucie Techniki Cieplnej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, która będzie stanowiła podstawowe miejsce pracy w rozumieniu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. zwana dalej „ustawą”.

Nasze wymagania

  • ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego
  • profil naukowy wiążący się ze specjalnością naukową Zakładu Silników Lotniczych
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego
  • znajomość oprogramowania pozwalającego na projektowanie płytek PCB: KiCad
  • znajomość oprogramowania LTspice do symulowania działania układów elektronicznych
  • znajomość platformy Arduino
  • znajomość architektury mikroprocesorów STM 32, ATMEGA oraz umiejętność programowania w/w mikroprocesorów
  • znajomość oprogramowania inżynierskiego do projektowania NX
  • znajomość narzędzi do programowania – Matlab/Simulink, Python, C/C++
  • znajomość oprogramowania do obsługi drukarek 3D
  • posiadanie umiejętności wykonywania płytek PCB: projekt, montaż, uruchamianie
  • doświadczenie i praktyka w projektowaniu i wykonywaniu układów telemetrii do pocisków rakietowych
  • doświadczenie i praktyka w projektowaniu i wykonywaniu układów pomiarowych
  • udokumentowane doświadczenie w pracy laboratoryjnej z napędami rakietowymi
  • udokumentowane doświadczenie w testach polowych związanych z techniką rakietową
  • posiadanie udokumentowanej działalności publikacyjnej oraz wystąpień konferencyjnych

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • prowadzenie badań

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego
  • wykaz dorobku naukowego i organizacyjnego
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy
  • oświadczenie o spełnianiu warunku, o którym mowa w art. 209 ust. 10 pkt 2 lub 3 ustawy- jeśli dotyczy