Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Fizyki
Uniwersytet w Białymstoku
  • Miejsce: Białystok
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, spełniające wymogi określone w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia20 lipca 2018 roku (Dz.U. 2018 poz. 1668; z późniejszymi
zmianami), art. 113, oraz odpowiadające następującym kryteriom kwalifikacyjnym:
1. Tytuł zawodowy magistra lub magistra inżyniera, przy czym preferowana jest dyscyplina fizyka. Jeśli kandydat posiada tytuł zawodowy w innej dyscyplinie, to w postępowaniu konkursowym uwzględniona zostanie udokumentowana wiedza i umiejętności opisane w punkcie 2. ogłoszenia o konkursie

Nasze wymagania

  • Do konkursu mogą przystąpić osoby, spełniające wymogi określone w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 roku (Dz.U. 2018 poz. 1668; z późniejszymi zmianami), art. 113, oraz odpowiadające następującym kryteriom kwalifikacyjnym: 1. Tytuł zawodowy magistra lub magistra inżyniera, przy czym preferowana jest dyscyplina fizyka. Jeśli kandydat posiada tytuł zawodowy w innej dyscyplinie, to w postępowaniu konkursowym uwzględniona zostanie udokumentowana wiedza i umiejętności opisane w punkcie 2. 2. Wiedza i umiejętności w przynajmniej w trzech z poniższych tematyk: • Znajomość języków programowania: C, C++, Python. • Programowanie układów mikrokontrolerowych. • Posługiwanie się oprogramowaniem do tworzenia grafiki 2D i 3D, w tym: Inkscape, Blender i FreeCad. Dobrze widziane doświadczenie zawodowe w roli grafika. • Posługiwanie się narzędziami do tworzenia gier komputerowych z szczególnym uwzględnieniem środowiska Godot. • Symulowanie zjawisk fizycznych z wykorzystaniem oprogramowania Ansys i FreeFEM++. 3. Znajomość języka polskiego, umożliwiająca prowadzenie zajęć dydaktycznych. 4. Znajomość języka angielskiego, umożliwiająca pisanie prac naukowych. II. Wymagane dokumenty: 1. Podanie skierowane do Rektora Uniwersytetu w Białymstoku o zatrudnienie na stanowisku asystenta. 2. Kopia dyplomu uzyskania tytułu zawodowego magistra lub magistra inżyniera. 3. Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 113 wyżej wymienionej ustawy. 4. Wykaz osiągnięć, zainteresowań i kompetencji naukowych i dydaktycznych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki wymienionej w warunkach konkursu. 5. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie. 6. Inne informacje, które kandydat uzna za istotne, w tym referencje. 7. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. 8. Certyfikat znajomości języka polskiego jako obcego wydany przez Państwową Komisję Znajomości Języka Polskiego jako Obcego – w przypadku cudzoziemców. III. Dokumenty należy złożyć do dnia 17 sierpnia 2023 roku, do godz. 13:00, w dziekanacie Wydziału Fizyki UwB, pokój 2018 (15-245 Białystok, ul. K. Ciołkowskiego 1L, tel. 85-7457222) IV. Komisja konkursowa może zdecydować o przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatami. V. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w czasie nie dłuższym niż 30 dni od dnia upływu terminu składania wymaganych dokumentów.

Zakres obowiązków

  • 1. Tytuł zawodowy magistra lub magistra inżyniera, przy czym preferowana jest dyscyplina fizyka. Jeśli kandydat posiada tytuł zawodowy w innej dyscyplinie, to w postępowaniu konkursowym uwzględniona zostanie udokumentowana wiedza i umiejętności opisane w punkcie 2. 2. Wiedza i umiejętności w przynajmniej w trzech z poniższych tematyk: • Znajomość języków programowania: C, C++, Python. • Programowanie układów mikrokontrolerowych. • Posługiwanie się oprogramowaniem do tworzenia grafiki 2D i 3D, w tym: Inkscape, Blender i FreeCad. Dobrze widziane doświadczenie zawodowe w roli grafika. • Posługiwanie się narzędziami do tworzenia gier komputerowych z szczególnym uwzględnieniem środowiska Godot. • Symulowanie zjawisk fizycznych z wykorzystaniem oprogramowania Ansys i FreeFEM++. 3. Znajomość języka polskiego, umożliwiająca prowadzenie zajęć dydaktycznych. 4. Znajomość języka angielskiego, umożliwiająca pisanie prac naukowych.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • II. Wymagane dokumenty: 1. Podanie skierowane do Rektora Uniwersytetu w Białymstoku o zatrudnienie na stanowisku asystenta. 2. Kopia dyplomu uzyskania tytułu zawodowego magistra lub magistra inżyniera. 3. Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 113 wyżej wymienionej ustawy. 4. Wykaz osiągnięć, zainteresowań i kompetencji naukowych i dydaktycznych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki wymienionej w warunkach konkursu. 5. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie. 6. Inne informacje, które kandydat uzna za istotne, w tym referencje. 7. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. 8. Certyfikat znajomości języka polskiego jako obcego wydany przez Państwową Komisję Znajomości Języka Polskiego jako Obcego – w przypadku cudzoziemców.