Post-doc stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: do 10 000,00 zł brutto
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • archeologia

Opis stanowiska

Udział w realizacji n/w zadań badawczych planowanych w projekcie badawczym NCN nr 2021/41/B/HS3/01155 pt. „REM: Rzymska ekonomia militarna”. Projekt, finansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki, jest realizowany przez zespół reprezentujący Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej, UW. Celem projektu jest analiza ceramiki z rzymskiego fortu Apsaros. Kierownikiem projektu jest dr Paulina Komar.

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora archeologia lub pokrewnej dyscypliny
  • udokumentowane publikacjami naukowymi doświadczenie w badaniach petrograficznych i chemicznych ceramiki antycznej;
  • umiejętność wykonywania analizy archaeometrycznej ceramiki oraz zinterpretować ich wyniki;
  • doświadczenie w pracy z mikroskopem polaryzacyjnym oraz wykorzystaniem metody XRF
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, co pozwoli na aktywne uczestnictwo w międzynarodowym dyskursie naukowym.

Zakres obowiązków

  • analiza chemiczna próbek ceramiki za pomocą XRF;
  • analiza petrograficzna próbek ceramiki z wykorzystaniem mikroskopu polaryzacyjnego;
  • integracja wyników oraz udział w przygotowywaniu publikacji na temat pochodzenia ceramiki importowanej do Apsaros.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do Komisji Konkursowej i list motywacyjny wraz z opisem zainteresowań naukowych i kompetencji, uzasadniający przydatność osoby na konkretne stanowisko;
  • życiorys naukowy wraz z informacjami o osiągnięciach naukowych i udziale w projektach badawczych
  • kwestionariusz osobowy (https://bsp.adm.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/18/2020/07/Kwestionariusz-osobowy_kandydat_11_2019.docx);
  • kopia dokumentu poświadczająca stopień doktora;
  • inne dokumenty mogące mieć znaczenie w postępowaniu konkursowym
  • oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych wraz z załączoną klauzulą informacyjną i klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych (https://bsp.adm.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/18/2020/07/Klauzula-informacyjna-przy-rekrutacji-do-pracy_11_2019-1.docx
  • oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzenia konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego