Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Ekonomiczno - Socjologiczny, Katedra Socjologii Wsi i Miasta
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • ekonomia i finanse

Opis stanowiska

Kandydat na w/w stanowisko powinien spełniać wymogi art. 113, art. 116 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 574 ze zm.) oraz Statutu Uniwersytetu Łódzkiego.

Nasze wymagania

  • posiadać dyplom uzyskania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia i finanse,
  • biegle władać językiem polskim umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych,
  • cechować się zainteresowaniami naukowo-badawczymi z zakresu rozwoju obszarów wiejskich, rozwoju miast, polityk lokalnych,
  • dobrze znać język angielski (w mowie i piśmie),
  • posiadać dobrą znajomość ilościowych i jakościowych metod i technik badań społecznych,
  • posiadać w dorobku naukowym co najmniej trzy opublikowane artykuły w czasopiśmie o zasięgu międzynarodowym indeksowanym w bazie Web Of Science w latach 2020-2023,
  • posiadać doświadczenie we współpracy międzynarodowej w zakresie projektów badawczych dotyczących rozwoju obszarów wiejskich

Zakres obowiązków

  • Szczegółowy zakres obowiązków na stanowisko profesora uczelni znajduje się w załączniku

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • kwestionariusz osobowy, oświadczenia, deklaracja i informacja ODO (dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego https://www.uni.lodz.pl/kariera),
  • CV,
  • kopię dyplomu uzyskania stopnia naukowego doktora habilitowanego,
  • wykaz dotychczasowego dorobku,
  • dokumenty potwierdzające odbyte szkolenia, kursy i posiadane certyfikaty (w tym językowe); w przypadku braku certyfikatów oświadczenie dotyczące stopnia znajomości języków obcych (podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany).