Starszy wykładowca

praca@uwr.edu.pl
Uniwersytet Wrocławski
  • Miejsce: Uniwersytet Wrocławski
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki o Ziemi i środowisku

Opis stanowiska

Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko starszego wykładowcy w Zakładzie Geomorfologii Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego

(na czas określony od 1.10.2021r. do 30.09.2026r.)

Stanowisko: starszy wykładowca

Rodzaj stanowiska: dydaktyczne

Obszar/dyscyplina naukowa prowadzonych badań: nauki o Ziemi i środowisku

Liczba etatów: 1

Termin składania dokumentów: 25 sierpnia 2021r. na adres: praca@uwr.edu.pl

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 27 września 2021 r.

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 1 października 2021 r.

Wymiar etatu: pełny

SŁOWA KLUCZOWE: doktorat, nauki o Ziemi, geografia fizyczna

Wymagania wobec kandydata:

1.    Stopień doktora w dyscyplinie nauki o Ziemi i środowisku lub geografia;

2.    Co najmniej 3-letni staż pracy dydaktycznej na uczelni wyższej, z doświadczeniem w szczególności w zakresie przedmiotów z geografią fizyczną i geografią regionalną;

3.    doświadczenie i predyspozycje organizacyjne do realizacji zajęć terenowych;

4.    umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku polskim i angielskim (znacząca część planowanych obciążeń dydaktycznych będzie realizowana w języku angielskim);

5.    udokumentowany dorobek publikacyjny, w tym w czasopismach indeksowanych przez JCR, którego część powinna tematycznie dotyczyć problematyki geomorfologicznej i Sudetów;

6.    bardzo dobra znajomość języka angielskiego i polskiego.

Podstawowe obowiązki na stanowisku starszego wykładowcy z podziałem na obszary (dydaktyczny i organizacyjny):

obszar dydaktyczny:

–           prowadzenie zajęć dydaktycznych;

–           sprawowanie opieki nad pracami dyplomowymi;

–           udział w procesie organizacji procesu kształcenia.

obszar organizacyjny:

–           aktywne uczestnictwo w przedsięwzięciach podejmowanych przez Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego, w szczególności przez Zakład Geomorfologii (m. in. organizacja seminariów, konferencji, spotkań tematycznych itp.).

obszar badawczy:

–           udział w badaniach naukowych prowadzonych w Zakładzie Geomorfologii.

Wykaz wymaganych dokumentów:

a)    życiorys;

b)    kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie;

c)    kserokopię dyplomu poświadczającego uzyskanie stopnia doktora;

d)    autoreferat zawierający charakterystykę dotychczasowych doświadczeń naukowych, dydaktycznych oraz innych osiągnięć na polu organizacji i popularyzacji nauki;

e)    wykaz publikacji naukowych, dotychczasowych doświadczeń dydaktycznych oraz innych osiągnięć na polu organizacji życia naukowego i popularyzacji nauki;

f)     dwa listy rekomendacyjne, z zastrzeżeniem, że listy te kierowane są drogą elektroniczną do Przewodniczącego Komisji na adres jakub.kierczak@uwr.edu.pl bez pośrednictwa kandydata i są jawne jedynie dla członków Komisji, a kandydat, przystępując do konkursu, zrzeka się prawa wglądu w te listy.

Na podaniu należy dopisać: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach organizacji i przeprowadzenia konkursu oraz udostępnienia informacji o wynikach konkursu. Przyjmuję do wiadomości, iż administratorem danych osobowych jest Uniwersytet Wrocławski, plac Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław. Posiadam wiedzę, że podanie danych jest dobrowolne, jednak konieczne do realizacji celów, w jakim zostały zebrane (zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych, Dz. U. z 2018r. poz. 1000). Przystępując do konkursu zrzekam się prawa wglądu w listy rekomendacyjne przesłane Przewodniczącemu Komisji”