Adiunkt stanowisko badawcze

Centrum Zaawansowanych Technologii
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 8900 zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Stanowisko badawcze Post-doc w Centrum Zaawansowanych Technologii w projekcie OPUS 23 nr UMO-2022/45/B/NZ2/02183 „Mechanistic Understanding of picd-1 in Transposon Silencing and Genome Maintenance”.
Celem projektu jest dogłębne zrozumienie roli picd-1 w wyciszaniu powtarzających się elementów, takich jak transpozony. Nasze wstępne wyniki sugerują, że utrata picd-1 prowadzi do wyczerpania specyficznych siRNA z towarzyszącym wzrostem różnych klas transpozonów DNA i RNA, masowymi uszkodzeniami DNA i śmiercią komórek, co skutkuje w pełni penetrującą sterylnością, gdy robaki są hodowane w pół- dopuszczalna temperatura. Naszym celem jest scharakteryzowanie picd-1 i rozszyfrowanie mechanizmu jego działania.

Nasze wymagania

  • Do konkursu mogą przystąpić osoby, spełniające wymogi określone w: - art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 t.j.) - Załącznik nr 2 do Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, określonego uchwałą Rady NCN nr 27/2022 z dnia 2 marca 2022 r. oraz spełniające następujące wymagania: 1. Stopień naukowy doktora nauk biologicznych (doktorat uzyskany nie później niż 7 lat przed ogłoszeniem konkursu) 2. udokumentowany dorobek naukowy w dziedzinie biologii molekularnej 3. udokumentowane informacje o patentach i zgłoszeniach patentowych 4. doświadczenie w przygotowywaniu wniosków grantowych 5. doświadczenie w realizacji grantów finansowanych przez NCN i/lub NCBiR 6. doświadczenie w przygotowywaniu publikacji naukowych 7. udokumentowany dorobek naukowy w dziedzinie biotechnologii 8. doświadczenie w zakresie metod biologii molekularnej 9. doświadczenie i ogólna wiedza z zakresu rozrodu i spermatogenezy 10. biegła znajomość środowiska Microsoft Office 11. biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Zakres obowiązków

  • Aktywny udział i dostarczanie informacji w fazie projektowania eksperymentów. Prezentowaniewyników badań na spotkaniach/konferencjach laboratoryjnych i przygotowania manuskryptów do publikacji wyników.
  • Zadania wyznaczone przez kierownika projektu na potrzeby realizacji zadań w prowadzonym projekcie

Oferujemy

  •  atmosfera szacunku i współpracy  wspieranie pracowników z niepełnosprawnościami  elastyczny czas pracy  dofinansowanie nauki języków  dofinansowanie szkoleń i kursów  dodatkowe dni wolne na kształcenie  ubezpieczenia na życie  program emerytalny  fundusz oszczędnościowo – inwestycyjny  preferencyjne pożyczki  dodatkowe świadczenia socjalne  dofinansowanie wypoczynku  dofinansowanie wakacji dzieci  „13” pensja  stojaki na rowery

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • Aplikacja powinna być wysłana drogą elektroniczną (e-mail) z tytułem wiadomości “POST-DOC in OPUS project – Imię i Nazwisko kandydata” • List motywacyjny z opisem zainteresowań badawczych kandydata, • Naukowe CV zawierające listę osiągnięć, nagród, wyróżnień, publikacji, konferencji, staży, szkoleń, • Mierzalne efekty efektywności naukowej kandydata, • Pełną listę publikacji z informacjami o aktualnym IF, listę patentów, zgłoszeń patentowych, projektów, konferencji, • Informacje o poprzednich stażach podoktorskich i zatrudnieniu, • Dyplomy lub zaświadczenia wydane przez szkoły wyższe potwierdzające wykształcenie i posiadane stopnie i tytuły naukowe (w przypadku stopni naukowych uzyskanych zagranicą - dokumenty muszą spełniać kryteria równoważności określone w art. 328 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 t.j.) Zgoda na przetwarzanie danych osobowych następującej treści : Zgodnie z art. 6 ust.1 lit a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. U. UE L 119/1 z dnia 4 maja 2016 r.) wyrażam zgodę na przetwarzania danych osobowych innych niż: imię, (imiona) i nazwisko; imiona rodziców; data urodzenia; miejsce zamieszkania (adres do korespondencji); wykształcenie; przebieg dotychczasowego zatrudnienia, zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb aktualnej rekrutacji."; Aplikacje bez powyższej klauzuli nie będą rozpatrywane.