Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: od 7300 do 8800 zł brutto
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego

Nasze wymagania

  • stopnia doktora z dziedziny nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, nauk społecznych w zakresie psychologii lub nauk pokrewnych (np. kognitywistyka)
  • dorobku naukowego udokumentowanego publikacjami w renomowanych czasopismach międzynarodowych (Kandydatka/Kandydat powinna/powinien być pierwszym autorem przynajmniej jednej pracy opublikowanej w czasopiśmie z listy JCR); udokumentowanej działalności naukowej oraz planów dotyczących rozwoju w tym zakresie
  • doświadczenia w pracy z systemami okulograficznymi, w tym z EyeLink oraz doświadczenia w zakresie zastosowania okulografii w badaniach językoznawczych lub psychologicznych
  • doświadczenia w projektowaniu badań eksperymentalnych i udokumentowanego doświadczenia w prowadzeniu takich badań
  • doświadczenia w pozyskiwaniu i obróbce danych audiowizualnych (i napisów filmowych)
  • zaawansowanej wiedzy statystycznej i umiejętności w zakresie kompleksowej analizy danych (w programie R i lub SPSS)
  • biegłej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie C2 (znajomość innych języków projektu jest mile widziana)
  • udokumentowanej umiejętności pracy w zespołach badawczych (np. projekty finansowane ze środków NCN lub projekty finansowane przez agencje międzynarodowe)
  • doskonałych zdolności organizacyjnych i umiejętności zarządzania czasem
  • bardzo dobrej znajomości obsługi komputera, w tym pakietu MS Office (Word, Excel)

Mile widziane

  • umiejętność analiz z użyciem liniowego modelowania efektów mieszanych
  • średniozaawansowana znajomość języka polskiego

Zakres obowiązków

  • prowadzenie w projekcie zadań badawczych z zakresu zbierania danych okulograficznych
  • przygotowanie bodźców eksperymentalnych we współpracy z innymi członkowie zespołu badawczego
  • przygotowanie protokołów badań dla okulografu EyeLink 1000 Plus/ EyeLink Portable Duo
  • pilotaż bodźców w Polsce i Szwajcarii
  • prowadzenie badań z udziałem metod okulograficznych w Polsce i Szwajcarii
  • obróbka danych okulograficznych
  • przeprowadzanie analiz statystycznych na danych
  • udział w interpretacji danych i upowszechnianie wyników
  • udział w innych zadaniach niezbędnych do realizacji projektu wskazanych przez Kierownika Projektu

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie
  • Informację o przetwarzaniu danych osobowych (formularz dostępny na stronie Uniwersytetu Warszawskiego: https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/)
  • Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego (formularz dostępny na stronie Wydziału Neofilologii: https://neofilologia.uw.edu.pl/konkursy-i-procedury-awansowe/formularze-2/)
  • Dyplom doktora
  • Życiorys po angielsku wraz z listą publikacji
  • List motywacyjny po angielsku
  • PDFy maksymalnie 5 publikacji najbardziej związanych z tematyką projektu
  • Kwestionariusz osobowy (formularz dostępny na stronie Uniwersytetu Warszawskiego: https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/)
  • Opinię nauczyciela akademickiego posiadającego tytuł lub stopień naukowy
  • Inne dokumenty mające znaczenie dla sprawy /z inicjatywy kandydata/