Asystent stanowisko badawcze

Wydział Biologii, Instytut Nauk o Środowisku
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Uniwersytet Jagielloński jest najstarszą i jednocześnie jedną z największych i najlepszych uczelni w Polsce. Instytut Nauk o Środowisku należy do światowej czołówki w pracach badawczych z zakresu ekologii, biologii ewolucyjnej i ekotoksykologii. Naukowcy z Instytutu realizują kilkadziesiąt projektów badawczych finansowanych przez instytucje krajowe i międzynarodowe. Rekrutacja dotyczy stanowiska badawczego typu „postdoctoral researcher” (post-doc) w ramach projektu badawczego „Understanding pesticide-pollinator interactions to support EU Environmental Risk Assessment and policy” (akronim PollinERA), którego celem jest poznanie skutków stosowania pestycydów u owadów zapylających. Projekt jest finansowany przez European Research Executive Agency (REA) w ramach programu „Horizon Europe”.

Nasze wymagania

  • posiadanie co najmniej tytułu zawodowego magistra, magistra inżyniera lub równorzędny;
  • wykazywane predyspozycje do pracy badawczej.
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • biegła znajomość języka polskiego (ze względu na konieczność porozumiewania się z rolnikami w ramach zadań projektu)
  • doświadczenie w hodowli owadów
  • dobra znajomość analizy statystycznej danych
  • udokumentowane zainteresowania badawcze i dorobek naukowy zgodny z tematyką projektu
  • doświadczenie w badaniach z zakresu ekotoksykologii i oceny ryzyka ekologicznego
  • co najmniej trzyletnie doświadczenie w pracy w projektach badawczych potwierdzone współautorstwem publikacji w czasopismach naukowych
  • odbyte staże zagraniczne
  • pozytywna opinia kierownika zakładu/katedry lub opiekuna naukowego o kwalifikacjach i predyspozycjach kandydata do pracy naukowej
  • doświadczenie w prezentacji wyników badań na międzynarodowych konferencjach
  • zdolność dobrej samoorganizacji i zarządzania czasem
  • silna motywacja do pracy badawczej
  • umiejętność samodzielnego planowania eksperymentów, ich przeprowadzania oraz dokumentacji
  • umiejętność samodzielnego przygotowywania raportów i prac naukowych,
  • umiejętność pracy w zespole i nadzorowania studentó

Zakres obowiązków

  • planowanie i prowadzenie eksperymentów z zakresu ekotoksykologii
  • prowadzenie hodowli owadów doświadczalnych
  • praca w terenie (zbiór materiału do badań, wywiady z rolnikami)
  • analiza statystyczna danych
  • przygotowywanie raportów z przeprowadzonych badań i prowadzenie ich dokumentacji
  • współautorstwo prac naukowych w języku angielskim
  • prezentacja wyników badań na międzynarodowych konferencjach naukowych
  • udział w zebraniach międzynarodowego zespołu realizującego projekt badawczy
  • pomoc w innych pracach związanych z realizacją projektu

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopia dyplomu magisterskiego lub doktorskiego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada,
  • informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
  • oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ. Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie: https://cso.uj.edu.pl/konkursy
  • wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa),

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • pocztą elektroniczną na adres: ryszard.laskowski@uj.edu.pl , tytuł „Asystent_PollinERA”

    przesyłką pocztową na adres Instytut Nauk o Środowisku, 30-387 Kraków, ul. Gronostajowa 7, z adnotacją „Asystent_PollinERA”