adiunkt

Wydział Chemii, Zespół Dydaktyki i Popularyzacji Nauki
Uniwersytet Gdański
  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

SŁOWA KLUCZOWE: nanotechnologia, metody in silico, metody QSAR/QSPR, modelowanie komputerowe, ocena ryzyka materiałów, fotokataliza, projektowanie komputerowe nowych bezpiecznych i efektywnych materiałów

OPIS WYMAGAŃ:

  • stopień naukowy doktora w dyscyplinie nauki chemiczne uzyskany nie wcześniej niż w 2017 roku,
  • minimum 7-letni staż pracy badawczej i sprecyzowane zainteresowania badawcze dotyczące nanomateriałów, oceny ryzyka związków chemicznych, komputerowego projektowanie materiałów, fotokatalizy, metod insilico, QSAR/QSPR, nano-QSAR/QSPR, projektowania komputerowego nowych materiałów,
  • umiejętności związane z modelowaniem komputerowym, projektowania komputerowego nowych materiałów, oceną ryzkyka chemicznego związków chemicznych względem zdrowia człowieka i środowiska,
  • praktyczna znajomość metod chemoinformatycznych, metod projektowania komputerowego nowych związków chemicznych oraz oceny ich ryzyka chemicznego, metod in silico, narzędzi do analizy chemoinformatycznej oraz modelowania molekularnego, np. MATLAB, R Studio, KNIME, QSARINS, MOPAC, Gaussian,
  • udokumentowany oryginalny dorobek naukowy w czasopismach recenzowanych, w których kandydat jest pierwszym autorem lub współautorem,
  • doświadczenie w realizacji grantów naukowo-badawczych o zasięgu międzynarodowym (w tym HORYZONT2020) jako wykonawca i kierownik,
  • czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach i sympozjach międzynarodowych i krajowych,
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim z zakresu chemometrii i statystyki,
  • samodzielność w pracy badawczej, umiejętność pracy w zespole, chęć doskonalenia warsztatu naukowego,
  • znajomość języka polskiego i angielskiego na poziomie pozwalającym na prowadzenie zajęć dydaktycznych w tych językach.

Dodatkowymi atutami kandydata będą:

  • uzyskane granty naukowe,
  • nagrody i wyróżnienia na polu naukowym,
  • patenty i/lub zgłoszenia patentowe; znajomość obsługi programów graficznych,
  • udokumentowane szkolenia dotyczące pracy w laboratorium mikrobiologicznym, szkolenia z zakresu doskonalenia umiejętności dydaktycznych oraz umiejętności związanych z zarządzaniem zespołem.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biurodziekana.chemia@ug.edu.pl