Post-doc stanowisko badawcze

Wydział Humanistyczny, Instytut Literaturoznawstwa
Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Miejsce: Katowice
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • literaturoznawstwo

Opis stanowiska

REKTOR UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH

ogłasza otwarty konkurs na stanowisko adiunkta (post-doc) w grupie pracowników badawczych, w ramach projektu badawczego NCN OPUS, pt. „Kara w starożytnych Atenach. Ujęcie kognitywne”, pod kierownictwem dr. hab. Jana Kucharskiego.

Miejsce pracy: Wydział Humanistyczny, Instytut Literaturoznawstwa

Adres miejsca pracy: ul. Uniwersytecka 4, 40-007 Katowice, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice

Liczba dostępnych stanowisk: 1

Nr ref.: 3/2024/NA/WH/IL/p-d

Słowa kluczowe: kara, Grecja klasyczna, literatura, prawo, historia starożytnej Grecji

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2023 poz. 742).

Nasze wymagania

  • co najmniej stopień naukowy doktora w dyscyplinie literaturoznawstwo, językoznawstwo lub historia,
  • doświadczenie w zakresie prowadzenia badań w dyscyplinie literaturoznawstwo, językoznawstwo lub historia, w obszarze filologia klasyczna lub historia starożytna,
  • aktualny wysoko punktowany dorobek naukowy w ww. dyscyplinach,
  • znajomość greckiej historiografii lub prozy filozoficznej (najlepiej okresu klasycznego),
  • podstawowa znajomość metodologii kognitywnej,
  • kompetencje pozwalające na umiędzynarodowienie działalności naukowej,
  • biegła znajomość angielskiego w mowie i piśmie,
  • przynajmniej bierna znajomość francuskiego, niemieckiego i włoskiego,
  • doskonała znajomość języka starogreckiego.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych w ramach projektu badawczego NCN OPUS, pt.: „Kara w starożytnych Atenach. Ujęcie kognitywne”, pod kierownictwem dr. hab. Jana Kucharskiego
  • realizowanie zadań organizacyjnych zgodnie z Indywidulanym Przydziałem Obowiązków.

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony 36 miesięcy z możliwością przedłużenia, w ramach projektu badawczego NCN OPUS, pt. „Kara w starożytnych Atenach. Ujęcie kognitywne”, pod kierownictwem dr hab. Jana Kucharskiego,
  • zatrudnienie w Uniwersytecie w ramach podstawowego miejsca pracy,
  • wynagrodzenie miesięczne w wysokości 8986 zł brutto (w tym dodatek za staż pracy jeśli dotyczy),
  • dodatkowe składniki wynagrodzenia zgodnie z Regulaminem wynagradzania pracowników Uniwersytetu,
  • dodatek projakościowy za szczególne osiągniecia zgodnie z obowiązującymi zasadami,
  • zadaniowy czas pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pakiet świadczeń socjalnych,
  • możliwość korzystania z programu grupowego ubezpieczenia na życie dla pracowników Uniwersytetu i ich współmałżonków/partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci,
  • możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników Uniwersytetu i ich współmałżonków/ partnerów życiowych oraz dzieci,
  • możliwość korzystania z Pracowniczego Programu Emerytalnego oraz grupowego ubezpieczenia emerytalnego POGODNA JESIEŃ.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys naukowy (CV) wraz z listem motywacyjnym,
  • kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje (w tym dyplom uzyskania stopnia naukowego doktora lub zaświadczenie o nadaniu stopnia naukowego doktora, dyplom uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego),
  • lista publikacji,
  • oświadczenie kandydata potwierdzające, że w okresie pobierania wynagrodzenia etatowego nie będzie pobierać innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich z projektów badawczych finansowanych w ramach konkursów NCN oraz u innego pracodawcy na podstawie umowy o pracę, w tym również u pracodawcy z siedzibą poza terytorium Polski,
  • inna dokumentacja określona w warunkach konkursu.