Post-doc stanowisko badawcze

Centrum NanoBioMedyczne
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria materiałowa

Opis stanowiska

Stanowisko badawcze Junior Scientist w Centrum NanoBiomedycznym w projekcie HORIZON-INFRA-2023-SERV-01-01 – “Research Infrastructure Access in Nanoscience and Nanotechnology (RIANA), nr umowy: 101130652.
Celem projektu jest utworzenie i poprawa współdziałania między europejskimi instytutami badawczymi a społecznością badawczą w dziedzinie nanonauki/technologii, umożliwienie
niedoświadczonym użytkownikom z różnych dyscyplin naukowych korzystanie z zaawansowanych technik, szybszy i łatwiejszy dostęp do multidyscyplinarnych i najbardziej zaawansowanych badań naukowych oraz zwiększanie innowacyjności w nanonauce/technologii. Rolą Junior Scientists będzie wsparciem dla użytkowników infrastruktury w projekcie RIANA i wypełniać będzie lukę między specjalistami a użytkownikami aparatury.

Nasze wymagania

  • Do konkursu mogą przystąpić osoby, spełniające wymogi określone w: - art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 t.j.) - Załącznik nr 2 do Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, określonego uchwałą Rady NCN nr 27/2022 z dnia 2 marca 2022 r. oraz spełniające następujące wymagania:
  • 1. Stopień naukowy doktora nauk biologicznych/ fizycznych/ chemicznych lub pokrewnych (doktorat uzyskany nie później niż 7 lat przed ogłoszeniem konkursu)
  • 2. Udokumentowany dorobek naukowy w zakresie nanotechnologii
  • 3. Doświadczenie z zakresie technik eksperymentalnych wykorzystywanych w projekcie: mikroskopia elektronowa, magnetyczny rezonans jądrowy, toksyczność nanomateriałów.
  • 4. Doświadczenie w realizacji grantów naukowych
  • 5. Doświadczenie w przygotowywaniu publikacji naukowych
  • 6. Biegła znajomość środowiska Microsoft Office
  • 7. Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Zakres obowiązków

  • Rolą Junior Scientists będzie wsparciem dla użytkowników infrastruktury w projekcie RIANA i wypełniać będzie lukę między specjalistami a użytkownikami aparatury.

Oferujemy

  •  atmosfera szacunku i współpracy
  •  wspieranie pracowników z niepełnosprawnościami
  •  elastyczny czas pracy
  •  dofinansowanie nauki języków
  •  dofinansowanie szkoleń i kursów
  •  dodatkowe dni wolne na kształcenie
  •  ubezpieczenia na życie
  •  program emerytalny
  •  fundusz oszczędnościowo – inwestycyjny
  •  preferencyjne pożyczki
  •  dodatkowe świadczenia socjalne
  •  dofinansowanie wypoczynku
  •  dofinansowanie wakacji dzieci
  •  „13” pensja
  •  stojaki na rowery

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • Aplikacja powinna być wysłana drogą elektroniczną (e-mail) z tytułem wiadomości “Junior Scientist w projekcie RIANA – Imię i Nazwisko kandydata”
  • • List motywacyjny z opisem zainteresowań badawczych kandydata,
  • • Naukowe CV zawierające listę osiągnięć, nagród, wyróżnień, publikacji, konferencji, staży, szkoleń,
  • • Mierzalne efekty efektywności naukowej kandydata,
  • • Pełną listę publikacji z informacjami o aktualnym IF, listę patentów, zgłoszeń patentowych, projektów, konferencji.
  • • Informacje o poprzednich stażach podoktorskich i zatrudnieniu.
  • • Dyplomy lub zaświadczenia wydane przez szkoły wyższe potwierdzające wykształcenie i posiadane stopnie i tytuły naukowe (w przypadku stopni naukowych uzyskanych zagranicą - dokumenty muszą spełniać kryteria równoważności określone w art. 328 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 t.j.)
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych następującej treści : Zgodnie z art. 6 ust.1 lit a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. U. UE L 119/1 z dnia 4 maja 2016 r.) wyrażam zgodę na przetwarzania danych osobowych innych niż: imię, (imiona) i nazwisko; imiona rodziców; data urodzenia; miejsce zamieszkania (adres do korespondencji); wykształcenie; przebieg dotychczasowego zatrudnienia, zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb aktualnej rekrutacji.";