Asystent w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, praca dodatkowa lub tymczasowa
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria chemiczna

Opis stanowiska

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):

Osoba przystępująca do konkursu musi posiadać tytuł zawodowy magistra lub tytuł równorzędny.
Ze względu na profil zajęć dydaktycznych, kandydat musi odznaczać się bardzo dobrą znajomością języka polskiego, gdyż przedmioty będą prowadzone w języku polskim. Przedmioty przewidziane do prowadzenia obejmują biotechnologię, biochemię oraz techniki hodowli mikroorganizmów, stąd Kandydat musi posiadać wiedzę teoretyczną umożliwiającą mu prowadzenie zajęć dydaktycznych dotyczących tej tematyki. Wymagane jest także doświadczenie w prowadzeniu zajęć w języku polskim. Oprócz działalności dydaktycznej przewiduje się bardzo specjalistyczną pracę badawczą. W związku z tym Kandydat powinien posiadać znajomość tematyki bioreaktorów single-use, w szczególności bioreaktorów z mieszaniem typu wave, w tym ich charakterystyki oraz aplikacyjności w realizacji bioprocesów. Znajomość tematyki powinna być poparta artykułami naukowymi w czasopismach naukowych indeksowanych w bazie JCR oraz referatami wygłoszonymi na międzynarodowych konferencjach. Kandydat powinien posiadać umiejętność prowadzenia hodowli biomasy komórek zwierzęcych i roślinnych w bioreaktorach single-use, obsługi tego typu bioreaktorów, oraz interpretacji wyników uzyskiwanych przy pomocy tego typu urządzeń.

Wymienione dokumenty należy składać w Sekretariacie Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, ul. Waryńskiego 1, pok. 173, tel. (22) 234 633 69.

Bliższych informacji udziela: Emilia Matuszewska.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do dnia 31.01.2022.

Politechnika Warszawska zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata i bez podania przyczyny.

Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty. Wygranie konkursu nie jest gwarancją zatrudnienia.